› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ruszy wkrótce budowa torowiska i trakcji tramwajowej

› inwestycje drogowe ponad rok temu    21.12.2016
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Ruszy wkrótce budowa torowiska i trakcji tramwajowej fot. archiwum elblag.net

Walka dziewięciu firm o kontrakt warty ponad 10 milionów złotych zakończona. Wygrała firma ZUE z Krakowa, która dała najtańszą ofertę. Wkrótce rozpocznie ona budowę  torowiska i trakcji tramwajowej na ul. Grota-Roweckiego oraz ul. 12 Lutego. Inwestycja będzie gotowa z końcem września 2017 roku.

Kontraktem na budowę torowiska i trakcje tramwajowe na ul. Grota-Roweckiego oraz ul. 12 Lutego było zainteresowanych dziewięć firm. Komisja przetargowa odrzuciła dwie oferty. Z pozostałych siedmiu wybrała tę firmy ZUE z Krakowa. Zaproponowała ona nie tylko najniższą cenę 10,3 miliona zł, ale także  60 miesięcy gwarancji oraz to, że zatrudni przy inwestycji 5 bezrobotnych.  Miasto było zdecydowane wydać prawie 13 milionów zł. Firna zobowiązała się wykonać inwestycję do 30 września 2017 roku.

Pieniądze na inwestycję będą pochodziły nie tylko z kasy miasta, ale z funduszy unijnych czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Będzie to ponad 9 milionów złotych.

Na zakres zamówienia składa się: budowa układu torowego wraz z odwodnieniem w ul. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, budowa sieci trakcyjnej w ul. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, budowa peronów przystanków tramwajowych, budowa kabli trakcyjnych na odcinku od stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej do granic przebudowy drogi wojewódzkiej nr 504, przebudowa stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej, przebudowa skrzyżowań ulic: 12 Lutego - Grota-Roweckiego - Armii Krajowej oraz 12 Lutego - Królewiecka - Teatralna - Nowowiejska – Płk. Dąbka, budowa i przebudowa sygnalizacji świetlnych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także zagospodarowanie terenów zieleni.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roman
ponad rok temu ocena: 0%  1
Znowu wkrótce? Podobnie, jak budowa Kanału przez Mierzeję? Cie Florek... . Na co pierwej pieniędzy p. Kaczyńskiemu i p. Wilkowi zabraknie>
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.