› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ruszy budowa drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga

› bieżące ponad rok temu    8.01.2015
Paweł Makowski
komentarzy 8 ocen 11 / 100%
A A A
Zdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułuZdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułu fot. 

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy, że prowadzone są rozmowy w sprawie uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia, jakim jest wybudowanie odcinka drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Mają potrwać do 2018 roku. Dzięki temu rozwiązaniu podróż między wspomnianymi miastami potrwa tylko ok. 20 minut.

Przypomnijmy: Inwestor, wytypowany przez gdański oddział Regionalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotował projekt budowy odcinka drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga. Projekt ten musiał zaopiniować Dyrektor Generalny GDDKiA. Okazało się, że trasa o długości 40 km ma przebiegać nie tylko przez tereny rolnicze, ale również takie, które są obszarami chronionymi z uwagi na występujące tam dzikie zwierzęta.

Postanowiono o budowie specjalnych przejść, wykorzystujących naturalne wgłębienia terenu, ułatwiających zwierzętom poruszanie się po terenach, sąsiadujących z przyszłą drogą ekspresową. Jak podaje "Rzeczpospolita", co prawda nadal trwają procedury, zmierzające do wydania ZRiD-u ( Zgody na Realizację Inwestycji Drogowej), ale wszystko wskazuje na to, że budowa wkrótce się rozpocznie.

Wspomniany odcinek drogi ekspresowej S7 będzie dwujezdniowy. Ma rozpocząć się w Koszwałach (położonych na Żuławach Gdańskich - przyp. red.) i ma być połączona z oddaną do użytku w 2012 roku Południową Obwodnicą Gdańska. Trasa prowadzić ma do Kazimierzowa, a następnie połączyć się z istniejącą Obwodnicą Elbląga. Według wyliczeń ten odcinek S7 ma sprawić, że podróż z Elbląga do Gdańska, obecnie trwająca ok 40 minut, ma być o połowę krótsza.

Wspomniany odcinek drogi jest istotny nie tylko ze względu na krotki czas przejazdu na Pomorze. Jest również ważny pod względem międzynarodowym. Leży bowiem w europejskim korytarzu transportowym IA Ryga - Kalininigrad - Elbląg - Gdańsk (tzw. Via Hanzeatica) oraz w korytarzu z Gdańska przez Warszawę do Odessy (Via Intermare). Sama tylko trasa S7 łączy trzy duże aglomeracje: warszawską, krakowską i gdańską. Planowana inwestycja ma się przyczynić do większego komfortu jazdy i zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Źródło: rp.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ szybki
ponad rok temu 8
20 min. Z Gdanska do Elbląga chyba samolotem?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ok
ponad rok temu ocena: 50%  7
jaka władza takie terminy , jeden obiecywał i uciekł do Brukseli a następca nie wie co się dzieje tylko ściemnia
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xx
ponad rok temu ocena: 80%  6
Ten odcinek S-7 powinien być wybudowany już dawno , przed odcinkiem do Miłomłyna ale komuś na tym zależało aby Elbląg był odcięty od świata..
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 50%  5
durne limingi ida wyblory do parlamentu. PO dostalo baty w elblagu, pogoniono POplecznikow w skutecznym referendum. wiec ten artykul to istna kielbasa wyborcza dla tutejszego tępego elektoratu PO, który nie posiada zdolności samodzielnego skutecznego myslenia. Budowa być może ruszy chwile przed wyborami jako POkazowka i później stanie a następnie będzie się ciagnac do 2020 roku albo i dluzej. przy tej budowie nie zabraknie przekretow i korupcji skutkiem czego będą liczne wady,zapadliska,pekajaca nawierzchnia itd. a koszty za ten krotki odcinek będą astaronomiczne!
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marek
ponad rok temu ocena: 67%  4
Prace budowane rozpoczną się najwcześniej wiosną 2016, a zakończą jesień 2018. Na rozpoczęcie prac w 2015 nie ma szans.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawytejsprawy
ponad rok temu ocena: 0% 3
skąd ta pewność?
~ NoName
ponad rok temu ocena: 50%  2
A te góry widoczne na horyzoncie to też powstaną w ramach tej inwestycji? :D
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 70%  1
Panie Redaktorze tylko spokojnie zejdźmy na ziemię!;) Nie wiadomo kiedy zakończy się przetarg i czy nie będzie odwołań a pewnie będą bo będzie to walka o wielkie pieniądze!;) Przy odrobinie szczęścia prace mogą ruszyć jesienią 2015 ale równie prawdopodobnie wiosną 2016!!!;)
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.