› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Rusza modernizacja ul. Wspólnej

› inwestycje drogowe ponad rok temu    15.06.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
3 zdjęćRusza modernizacja ul. Wspólnej fot. UM w Elblągu

15 czerwca 2020 r. przekazany został teren budowy i rozpoczęto prace związane z przebudową ul. Wspólnej. Zadanie obejmuje m.in. wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni bitumicznej jezdni, przebudowę oraz wymianę nawierzchni chodników i zjazdów.  Koszt robót wynosi  663 119,70 zł.Wykonawcą jest Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Aktualnie rozpoczęto roboty rozbiórkowe nawierzchni chodników. Czasowa organizacja ruchu nie zakłada zamknięcia jezdni dla ruchu samochodowego, w dalszym ciągu obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Na czas robót w celu zapewnienia bezpieczeństwa wyłączony zostanie dla ruchu rowerowego pas dla rowerów. Utrzymana zostanie komunikacja miejska. W czasie robót możliwe będą lokalne przewężenia jezdni.

Przedmiotowe zadanie stanowi element projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”, o dofinansowanie którego ubiega się Prezydent Miasta. Wniosek o dofinansowanie złożony został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 4. Efektywność energetyczna; Działanie 4.4. Zrównoważony transport miejski; Poddziałanie 4.4.2. Poprawa mobilności miejskiej w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga – ZIT bis). Pozostałym elementem Projektu, który jeżeli otrzymamy dofinansowanie, zaplanowany jest do realizacji w latach kolejnych jest budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej oraz w ciągu ulicy Agrykola z przebudową chodników, budową zatok autobusowych, przebudową  oświetlenia ulicznego i lokalną przebudową pozostałych elementów drogowych. W przypadku otrzymania dofinansowania ten zakres Projektu planowany jest do realizacji w latach 2021-2022.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

 • Rusza modernizacja ul. Wspólnej
 • Rusza modernizacja ul. Wspólnej
 • Rusza modernizacja ul. Wspólnej
ilość zdjęć 3 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.