› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Rusza budowa oświetlenia ulicy Fromborskiej

› inwestycje drogowe ponad rok temu    25.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Rusza budowa oświetlenia ulicy Fromborskiej fot. Rafał Kadłubowski

Ponad 200 tys. zł kosztować będzie ustawienie lamp oświetleniowych wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Fromborskiej. Miasto w zeszłym tygodniu podpisało umowę z wykonawcą tej inwestycji. Wkrótce ruszyć powinny pierwsze prace budowlane. Obejmą one nieoświetlony dotychczas odcinek od skrzyżowania z ul. Ogólną do granicy miasta.

Zadanie polega na instalacji 62 stalowych, ocynkowanych slupów z oprawami sodowymi wzdłuż ciągu pieszego w ulicy Fromborskiej. Oświetlone zostaną również: ul. Haliny Poświatowskiej (do wysokości Dworu Bieland - 6 opraw) i odcinek ul. Okrężnej (do wysokości realizowanych przez firmę Mytych budynków wielorodzinnych – 4 oprawy).

Ogłoszony przez miasto przetarg na budowę sieci oświetlenia drogowego, wygrał Usługowy Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Krzysztof Ostrowski ze Złotowa. Magistrat szacował, że inwestycja ta kosztować będzie ponad 418 tys. zł. Jak się okazało, oświetlenie Fromborskiej pochłonie połowę mniej środków z budżetu miasta. Firma z województwa wielkopolskiego zaoferowała bowiem, że wykona to zadanie za 208 tys. 332 zł.

Do podpisania umowy z wykonawcą doszło 19 października. Dokument zakłada, że wszystkie prace powinny zakończyć się najdalej do końca czerwca 2013 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.