› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ruch pieszy na Moście Dolnym ograniczony. Trwa remont

› bieżące ponad rok temu    26.05.2015
Paweł Makowski
komentarzy 6 ocen 9 / 89%
A A A
Ruch pieszy na Moście Dolnym ograniczony. Trwa remont fot. Paweł Makowski

Po raz pierwszy elblążanie mogli przejść się po odbudowanym moście wzdłuż ul. Studziennej pod koniec października 2012 r. Od wykonawcy został odebrany dopiero rok później, w lipcu. Na początku roku 2014 most otwarty został również dla ruchu samochodowego, jednak zaledwie 12 miesięcy po jego użytkowaniu tylko przez pieszych wystąpił problem w postaci wybrzuszenia. W ciągu następnych miesięcy pojawiały się podobne usterki, usuwane w ramach robót gwarancyjnych. Wczoraj rozpoczęły się kolejne i mają potrwać ok. 2 tygodnie.

Kiedy pojawiło się pierwsze wybrzuszenie na Moście Dolnym informowano nas, że usterka mogła powstać w wyniku marznącej wody, która dostała się pod jej spód, w wyniku nieszczelności lub pęknięcia spoiny między kostkami dębowymi, odklejenia się powierzchni kostki od podłoża tj. płyty przęsła zwodzonego. Radość z nowego mostu nie trwała długo, bowiem już w sierpniu pojawiły się kolejne dwie usterki. Pierwszą stanowiły popękane kostki na chodniku, kolejna to wybrzuszenie na nawierzchni jezdni.

Kolejny remont konieczny był już miesiąc później, ale szybko się zakończył, w związku z czym utrudnienia w ruchu nie dały się we znaki mieszkańcom. Problem powtórzył się również w tym roku, w styczniu. Po raz kolejny pojawiły się wybrzuszenia zarówno na chodniku, jak i na jezdni. Jak informował nas wówczas Rafał Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego:

Od pewnego czasu dębowa kostka na tym moście ulega wybrzuszeniu. W obecnych warunkach atmosferycznych, naprawa tego wybrzuszenia mijałaby się z celem. Nawierzchnia mostu zostanie naprawiona po wiosennych przeglądach technicznych - nie ma tu jeszcze określonej konkretnej daty, będzie to uzależnione od warunków atmosferycznych.

Dodał również, że gwarancja mostu obejmuje okres do 2016 roku. Do zapowiadanego remontu pracownicy firmy Warbud S. A. przystąpili wczoraj. Wyłączony z użytku został jeden ze znajdujących się tam chodników. Utrudnienia obejmują również część jezdni, na której obecnie trwa wymiana uszkodzonych kostek dębowych. Jak zapowiadają robotnicy, utrudnienia potrwają ok. 2 tygodnie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ paker
ponad rok temu ocena: 0%  6
Most w Nowakowie to wielka zawalidroga duż woda nie otwieraja mała woda nie otwieraja deski haha gwożdzie wychodza i pękaja i odstaja latem
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k7869
ponad rok temu ocena: 33%  5
co za bubel
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BobBudowniczy
ponad rok temu ocena: 20%  4
Materiał drewniany nie jest odpowiednim do konstrukcji stalowej mostu. Jakim klejem tego nie przykleją to ze względu na inne właściwości tych 2 materiałów nigdy nie będzie to trwałe rozwiązanie.
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 40% 3
W okolicach Elbląga jest parę zabytkowych mostów zwodzonych z drewnianą nawierzchnią i jakoś nie wymagają ciągłych napraw. Most pontonowy w pobliskim Nowakowie także ma drewnianą nawierzchnię która również dobrze się trzyma.
~ NoName
ponad rok temu ocena: 71%  2
A po okresie gwarancyjnym, niech urzędasy płacą z własnej pensji za ciągłe naprawy.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k768
ponad rok temu ocena: 71% 1
konkretnie obecny Wróblewski, Słonina , Nowaczyk
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.