› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Rozbudują drogę Fiszewo – Elbląg. Będzie bezpieczniej?

› inwestycje drogowe ponad rok temu    28.08.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Rozbudują drogę Fiszewo – Elbląg. Będzie bezpieczniej? fot. PSP w Elblągu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Olsztynie ogłosiła przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo – Elbląg. Ma być znacznie bezpieczniej. Zakończenie całej inwestycji w 2021 lub 2022 roku. 

Nikt nie ma wątpliwości, że droga Elbląg – Fiszewo wymaga modernizacji. Na przetarg  GDDKiA na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo – Elbląg zgłosiło się 6 firm. Przed otwarciem ofert inwestor podał, że przeznaczy na zadanie 2 miliony 139 tys. 867 zł. Natomiast „najtańsza” firma z Olsztyna zaproponowała 1 milion 490 tys. 760 zł, a „najdroższa” z Warszawy – 5 milionów 642 tys. 208 zł.

Jak się dowiedzieliśmy, za około dwa tygodnie okaże się kto wygrał. Zdecyduje o tym nie tylko cena (60 proc., ale doświadczenie zespołu projektowego (30% ) i kierownika zespołu środowiskowego (10%). 

Inwestycja dotyczy odcinka drogi o długości 14 km. Przewidywane prace: 

wzmocnienie konstrukcji do nośności 115 kN/oś, skorygowanie szerokości jezdni i korektę geometrii drogi, przebudowę istniejących zjazdów i obiektów inżynierskich, budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, wykonanie nowego oznakowania oraz oświetlenia drogowego i wiele innych. 

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu. 

Szacunkowo wartość całej inwestycji to 118 milionów zł. Roboty rozpoczną się, jak dobrze pójdzie, w 2019 roku, a zakończą w 2021 lub 2022 r. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.