› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rozbudowa Ogrodów odłożona w czasie. Handlowcy będą mogli zrealizować wyprzedaże

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    7.12.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 3 ocen 6 / 67%
A A A
Nowe Ogrody zajmą obecnie istniejący parkingNowe Ogrody zajmą obecnie istniejący parking fot. archiwum elblag.net

Termin rozpoczęcia prac budowlanych w rozbudowywanym Centrum Handlowym „Ogrody” przesunie się w czasie. Inwestor zapowiada, że główne roboty ruszą w lutym 2013 r., a nie jak wcześniej zapowiadano z początkiem nowego roku. Pozwoli to najemcom na realizację programu sprzedaży w najgorętszym sezonie handlowym roku.

Jak informuje inwestor - spółka CBRE Global Investors, przed świętami i w styczniu hipermarket Carrefour i sklepy galerii handlowej w „Ogrodach” będą funkcjonować bez zmian. Zmieniony ostatnio harmonogram rozbudowy zakłada rozpoczęcie głównych prac budowlanych w lutym 2013 roku.

- Pozwoli to odwiedzającym Centrum Handlowe „Ogrody”, w pełni cieszyć się jego ofertą w okresie przedświątecznym oraz wyprzedażowym, zaś sklepom w „Ogrodach” na realizację programu sprzedaży w najgorętszym sezonie handlowym roku – tłumaczy zmianę Artur Giel z biura prasowego inwestora rozbudowy „Ogrodów”.

Do lutego trwać będą prace przygotowawcze w obrębie dotychczasowej bryły centrum - w taki sposób, aby wszystkie sklepy i hipermarket Carrefour mogły funkcjonować normalnie. Inwestor nie przewiduje zmian w systemie komunikacji dla klientów oraz liczbie miejsc parkingowych.

- Prace obejmujące wyburzenie części galerii i przebudowę pozostałej części będą realizowane od lutego 2013 roku – informuje Artur Giel. - „Ogrody” w ograniczonej formie będą funkcjonowały przez cały proces rozbudowy. Wiosną przyszłego roku będą otwierały się kolejne lokale w przekształconej części centrum. Kolejny etap projektu, czyli dobudowanie nowego budynku, zakończy się otwarciem nowego obiektu w 2014 roku.

Na czas rozbudowy w „Ogrodach” zainstalowany ma zostać specjalny system informacji wizualnej dla klientów, który ułatwi poruszanie się po centrum handlowym.

Zmodernizowany obiekt pomieści 130 lokali handlowych i usługowych. Jak podaje inwestor, z większością obecnych najemców ustalone już zostały warunki umowy na lokale po zakończeniu rozbudowy, a z częścią trwają negocjacje lub zostało wysłane zaproszenie do rozmów. Inwestorowi szczególnie zależy na lokalnych przedsiębiorcach, którzy będą mieli możliwość reprezentować w Elblągu znane sieci w formie franczyzy.

- Projekt rozbudowy i modernizacji „Ogrodów” jest w ponad połowie skomercjalizowany. Są już podpisane lub finalizowane umowy z kluczowymi operatorami: hipermarketem, marketem elektronicznym, kinem i anchorami modowymi – mówi Artur Giel z biura prasowego inwestora rozbudowy „Ogrodów”.

Obecnie komercjalizatorzy pozyskują marki, które poprzez to centrum zadebiutują w regionie elbląskim. W „Ogrodach” znajdą się między innymi: Carrefour, Camaieu, Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann, Douglass, Deichmann, RTV Euro AGD czy Orsay. Dla klientów rozbudowanego centrum przygotowano też nową ofertę rozrywki i spędzania wolnego czasu – multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sylwia
ponad rok temu 3
A gdzie na czas rozbudowy bedzie przeniesiony Solar ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mar
ponad rok temu 2
Załamko.. w artykule jest słowo "m.in" co oznacza, że została wymieniona tylko część z najemców.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Załamka
ponad rok temu 1
A gdzie H&M, Cubus i Pull and Bear? :(
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.