› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rowerem przez całą polską część Mierzei Wiślanej... już wkrótce

› region ponad rok temu    7.03.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Rowerem przez całą polską część Mierzei Wiślanej... już wkrótce fot. Gmina Miasta Krynica Morska

Trwają prace budowlane na dwóch odcinkach ścieżki rowerowej. Wkrótce powstanie kolejny odcinek trasy na Mierzei Wiślanej, która połączy Przebrno z Krynicą Morską. Ścieżka rowerowa ma być gotowa przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu turystycznego. Tym samym już wkrótce będziemy mogli przejechać rowerem przez cała polską część Mierzei Wiślanej – od Mikoszewa aż do granicy z Rosją.

Odcinek, który powstaje (od Przebrna do Krynicy Morskiej) będzie miał długość 6,9 km. Zakończenie tego etapu połączy w całość trasę rowerową od Przebrna do granicy z Rosją w Piaskach. Wykonawcą prac jest przedsiębiorstwo Pil-Germann Tokheiom Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Wartość umowy jest szacowana na 7 668 101,28 zł., z czego 63,7 % jest dofinansowane z Unii Europejskiej. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa rowerowa R-9 - partnerstwo Gminy Miasta Krynica Morska” w partnerstwie z Gminą Stegna i Gminą Sztutowo. 

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, czemu sprzyja niezwykle łagodna zima. Aktualnie zostało wykonanych 40 % zaplanowanych prac

–  poinformował Urząd Miejski w Krynicy Morskiej. 

Przypomnijmy, że około 1,5 roku temu, 30 września 2017 przy ul. Wojska Polskiego w Krynicy Morskiej, w obecności m.in. marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, uroczyście otwarto odcinek ścieżki rowerowej na Mierzei Wiślanej, prowadzącej od budynku Straży Granicznej w Krynicy Morskiej do granicy państwa w Piaskach. Długość tej części "Szlaku Bursztynowego" wynosi 15,3 km. Koszt wykonania odcinka oszacowano na  3 929 875 zł, z czego 2 714 750 zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej 

Zakończono też budowę pozostałych odcinków nadmorskiej trasy rowerowej, którymi można przejechać z Przebrna do Kątów Rybackich (ok. 8 km), z Kąt Rybackich do Sztutowa (2 km) oraz ze Stegny do Mikoszewa (ok. 15 km ).


Po ukończeniu ostatniego odcinka – który połączy Krynicę Morską z Przebrnem) – będziemy mogli zaplanować sobie wycieczkę rowerową od Krynicy Morskiej do granicy z Federacją Rosyjską, albo w drugą stronę – od Krynicy Morskiej aż do Mikoszewa. Jak zapowiadają urzędnicy, stanie się to już przed rozpoczęciem zbliżającego się sezonu turystycznego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rower
ponad rok temu ocena: 100%  1
Tylko niech słupki tam poustawiają bo w sezonie letnim spodziewam się, że dużo kierowców będzie próbowało tędy ominąć korki na drodze do Krynicy
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.