› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Rowerem do Krasnego Lasu? Miasto szuka najlepszego wyjścia

› inwestycje drogowe ponad rok temu    4.08.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Rowerem do Krasnego Lasu? Miasto szuka najlepszego wyjścia fot. archiwum elblag.net

W 2013 roku, na zlecenie Urzędu Miejskiego, została wykonana dokumentacja, której przedmiotem była budowa ciągu pieszo-rowerowego o długości 3 kilometrów: od rzeki Babica, wzdłuż ulicy Fromborskiej, aż po Krasny Las. W 2015 roku wybudowany został 800-metrowy odcinek pomiędzy Bielanami a Zajazdem, który był przedłużeniem istniejącej już ścieżki przy przepuście rzeki Babicy. Stworzona dokumentacja zawierała także etap kontynuowania zadania w 2016 i 2017 roku, ale jak się okazało "koszty inwestycji są zbyt wysokie". Prezydent Elbląga będzie szukał zatem innego wyjścia, aby doprowadzić inwestycję do końca.

Przypomnijmy, że chodzi o inwestycję pn. "Budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem Frombroska - Zajazd - Krasny Las". W lipcu 2014 roku Magistrat ogłosił przetarg, który wygrała firma Skanska. W październiku rozpoczęły się prace i po kilku miesiącach mieszkańcy mogli skorzystać z nowego 800-metrowego odcinka ścieżki rowerowej ciągnącej się do skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Leona Kruczkowskiego. Ścieżka rowerowa została wykonana według nowych standardów budowlanych. Bitumiczna nawierzchnia ścieżki rowerowej ma ponad 2 metry szerokości. Chodnik dla pieszych został wyłożony tradycyjną kostką brukową. Podczas wszystkich prac budowlanych konieczna była wycinka niektórych drzew, przebudowa przepustu, a także wykonanie oświetlenia i oznakowania. Koszt prac wyniósł 1 433 003,06 zł brutto.

Pomimo tego, że w budżecie zabezpieczono środki na kontynuowanie zadania, to po analizie dokumentacji pozostałego odcinka ciągu pieszo-rowerowego okazało się, że koszty są zbyt wysokie i trzeba szukać innych rozwiązań. Jednym jest z pewnością pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Jak tłumaczyła Joanna Urbaniak z Biura Prasowego Prezydenta Elbląga:

- Aktualnie rozważane są różne warianty. Należy jednak jednoznacznie podkreślić, że budowa ciągu nie została zaniechana i inwestycja z pewnością będzie kontynuowana, w celu zapewnienia mieszkańcom doskonałego miejsca do rekreacji, ale i podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego w tej części miasta.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.