› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Rosjanin przemycał bursztyn w skrytce samochodu

› bieżące 10 miesięcy temu    21.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rosjanin przemycał bursztyn w skrytce samochodu  fot. W-MUC-S w Olsztynie 

W ostatni weekend, obywatele Rosji i Polski przekraczający granicę przez przejście w Bezledach, próbowali przemycić papierosy i bursztyn.

Funkcjonariusze KAS z Bezled wytypowali do kontroli samochód marki BMW, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Wstępnie, nerwowo zachowujący się podróżni, odmawiali poddania się kontroli. Samochód został skierowany na prześwietlenie rentgenowskie. Wykonane zdjęcia pojazdu jednoznacznie wykazały, że w samochodzie znajdują się ukryte papierosy. W trakcie przeprowadzonej kontroli ujawniono 300 paczek papierosów, ukrytych w takich miejscach jak koło jezdne, tylna belka, oraz przednie słupki, przy czym, w tylnej belce wycięto celowo otwór, by ukryć w niej kontrabandę. W związku z ingerencją w element konstrukcyjny samochód został odholowany na parking depozytowy, natomiast papierosy zajęto do sprawy karnej skarbowej. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Do odprawy zgłosił się obywatel Federacji Rosyjskiej podróżujący samochodem marki Subaru. Pojazd został wytypowany do kontroli szczegółowej. Po wnikliwej rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej funkcjonariusze celno-skarbowi ujawnili w podłużnicach pojazdu owinięte materiałem, nieoszlifowane bryłki bursztynu o całkowitej masie 3,573 kg. Dostęp do podłużnic był możliwy po całkowitym demontażu zderzaka. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1 900 PLN a ujawniony jantar o wartości celnej ponad 13 tys. PLN trafił do magazynu depozytowego..

Podinsp. Ryszard Chudy

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.