› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Rondo "ósemkowe" przeszło odbiór. Wykonawca wróci w przyszłym roku (+zdjęcia)

› inwestycje drogowe ponad rok temu    9.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 13 ocen 2 / 100%
A A A
9 zdjęćRondo  fot. Amadeusz Żołdak

W maju bieżącego roku rozpoczęła się w naszym mieście budowa pierwszego ronda "ósemkowego" u zbiegu ulic Konopnickiej oraz Niepodległości. W sierpniu pierwsi kierowcy skorzystali z nietypowego skrzyżowania, a w listopadzie zakończyła się jego budowa wraz z odcinkiem ul. Konopnickiej o długości pół kilometra (do ul. Piłsudskiego). Pomimo tego wciąż jeszcze na skrzyżowaniu wykonawca, czyli firma Skanska, prowadził pewne prace wykończeniowe. Odbiór ronda nastąpił ostatecznie 5 grudnia, ale zgodnie z zapisami w umowie wykonawca powróci na rondo w przyszłym roku, aby dokonać jego wykończenia.

Inwestycja związana z przebudową skrzyżowania ul. Niepodległości i ul. Konopnickiej pochłonęła dokładnie 1 milion 183 tysiące złotych. Pięćdziesiąt procent tej kwoty samorząd pozyskał z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W zakres zadania wchodziła budowa samego ronda w kształcie "ósemki", ale także przebudowa ścieżek rowerowych i chodników oraz przebudowa odcinka ulicy Konopnickiej od skrzyżowania do ul. Piłsudskiego. Przebudowano również dwie zatoczki autobusowe, przy których pojawiły się perony przystankowe.

Przetarg na to zadanie wygrała firma Skanska, która prace zaczęła pod koniec maja. Już w lipcu - dokładnie 11 - skrzyżowanie zostało zamknięte dla ruchu pojazdów z powodu prowadzonych prac. Jeszcze w tym samym miesiącu miało zostać z powrotem zostać dopuszczone do ruchu, jednak prace się przeciągnęły i kierowcy skorzystali z niego 24 sierpnia. Do 21 listopada, czyli do końcowego terminu zakończenia wszystkich prac, wykonawca wykańczał inwestycję.

W swojej interpelacji z dnia 23 listopada radny Robert Turlej zgłaszał sprawę niedoskonałości ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Konopnickiej. Według opinii radnego wykonawca popełnił "szereg karygodnych błędów np. poprzez ustawienie lamp i znaków na drodze rowerowej czy też pozostawienie wysokich krawężników na przejazdach rowerowych". Część uwag Roberta Turleja została uwzględniona.

W poniedziałek (5 grudnia) oficjalnie dokonano odbioru ronda, na którym wciąż trwały prace "poprawkowe".

- Rondo zostało odebrane 5 grudnia br. Przed tą datą trwały czynności odbiorowe. Wykazały one drobne usterki, które wykonawca na bieżąco usuwał (do 5 grudnia) - poinformował Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

To jednak nie koniec prac, które wykonawca zobowiązany jest wykonać. W przyszłym roku Skanska powróci na rondo zgodnie z zapisami umowy.

- Zgodnie z umową w marcu przyszłego roku wykonawca wróci na rondo i wykona malowanie oznakowania poziomego oraz aranżację zieleni - dodawał Łukasz Mierzejewski.

Pełny "wizerunek" nowego ronda w galerii zdjęć.

 

ilość zdjęć 9 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 7
  BRAK SŁÓW
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kazek358
ponad rok temu ocena: 0%  13
Niech ktoś z miasta zwróci uwagę na niedokończony krawężnik Płk.Dąbka róg przy rynku. Krawężniki leżą.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 60%  12
Skanska, Skanska, Skanska i jeszcze raz Skanska. Wiem, że dobrze robią wykonywaną pracę, ale dlaczego na polskim podwórku takie inwestycje przeprowadzają przede wszystkim zachodnie firmy i to rękami polskich podwykonawców? Myślę, że faktycznie jesteśmy kolonią.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
ponad rok temu ocena: 60%  11
Ciekawe jaka jest opinia kierowców autobusów.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JaJNOSIIK
ponad rok temu ocena: 80%  10
jak to jest, że my użytkownicy jeżdżąc tą drogą niemal codziennie widzimy mankamenty wręcz fuszerkę szczególnie w asfalcie na Konopnickiej a odbierający, niewątpliwie fachowiec inż co najmniej odbiera ten badziew....czy odbiór nastąpił na podstawie zdjęć?? Trzeba być ślepym żeby nie widzieć fuszerki. Jeszcze pytanie...dla kogo SKANSKA zrobiła wjazd na działkę (na razie w łąkę między drzewa) ale niedługo ktoś tam pobuduje domek, czy ten wjazd z Konopnickiej był w planach ronda, czy to "prywatna" inicjatywa???
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edds
ponad rok temu ocena: 75%  9
Rondo na Konopnickiej i Niepodległości powinno być tam już dawno. Pomysł dobry no niech już będzie w kształcie fasoli, no oki ale jakość wykonania to jakas pomyłka. Nawierzchnia totalnie spartolona
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 5t
ponad rok temu ocena: 71%  8
Nowy asfalt a turbulencje jak w samolocie
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spacerowicz
ponad rok temu ocena: 75%  7
Żeby rondo budować pół roku to tylko w Polsce takie cuda i jeszcze w przyszłym roku będą malować i trawę siać. Masakra !!!
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ realista
ponad rok temu ocena: 67%  6
Panie Robercie Turlej. Chce pan glosow na najlepszego radnego, to rob pan cos przeciw tej pseudo inwesrtycji - kicie roku. Nawierzchnia nierowna, sciezka rowerowa robiaca za parking, chodniki niepodokanczane, a stare uszkodzone. Przeciez to jest skandal!
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 75%  5
Dokładnie!! Równość nawierzchni na Konopnickiej to dramat! Chyba walec tam nie jeździł. Bubel odebrany!
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kemot
ponad rok temu ocena: 71%  4
Nie rozumiem po co wydaje się tak dużo pieniędzy na tak niefunkcjonalne rozwiązanie. Prościej = taniej = lepiej. Ku rozwadze tych, którzy o tym decydują i tych, którzy ich wybierają.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 0% 3
Rondo tego typu jest funkcjonalne. Wjeżdżający są zmuszeni wytracić prędkość, w związku z czym zwiększa się bezpieczeństwo.
~ Anonimek1
ponad rok temu ocena: 33% 2
do ~nick Każde rondo (chyba, że jest bardzo małe) wymusza na kierowcach zwolnienie/wytracenie prędkości. W tym miejscu spokojnie można by zrobić zwykłe okrągłe rondo (bo miejsca było dużo), a nie taki dziwoląg. Co innego przejechać przez te rondo samochodem osobowym, a co innego autobusem...
~ mama
ponad rok temu ocena: 78%  1
Po Konopnickiej jedzie się jak po "tarze" tak jest nierówno położony asfalt. Kto to odbierał?
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.