› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ronda (jeszcze) nie ma, skrzyżowanie od dziś zamknięte

› inwestycje drogowe ponad rok temu    11.07.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
To zdjęcie to już, na szczęście, tylko archiwum. Wkrótce będzie tutaj rondoTo zdjęcie to już, na szczęście, tylko archiwum. Wkrótce będzie tutaj rondo fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi, od dziś (11 lipca) zamknięte dla ruchu pojazdów jest skrzyżowanie ul. Konopnickiej i Niepodległości. Już w połowie listopada kierowcy będą mogli pokonać ten odcinek przejeżdżąc przez nowe rondo, które... niekoniecznie będzie okrągłe.

Jak informuje Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu, przez ostatnie dni w obrębie skrzyżowania były prowadzone prace związane m.in. z regulacją krawężników czy też usprawnieniem kanalizacji deszczowej. To wszystko mogło być wykonane bez całkowitego zamknięcia skrzyżowania ul. Konopnickiej i Niepodległości. Aby móc jednak szybciej zakończyć główne prace i przystąpić do budowy ronda, wykonawca zdecydował się na wyłączenie ruchu pojazdów w obrębie budowy.

Jak mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego magistratu, skrzyżowanie będzie zamknięte od 11 do (planowo) 31 lipca.

- Termin ten nie oznacza całkowitego zakończenia prac w tym obszarze. Jednocześnie wykonawca zastrzega, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (ulewne deszcze) powyższy termin może ulec zmianie.

I dodaje:

- Prosimy kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na znaki kierujące na objazdy, które od poniedziałku zostaną dodatkowo ustawione na drogach prowadzących do skrzyżowania.

Informujemy również, że w związku z pracami drogowymi realizowanym przez Wykonawcę ronda i Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w ciągu ul. Konopnickiej (na odcinku od Niepodległości do Piłsudskiego) mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu, które nie powodować będą całkowitego zamknięcia tego fragmentu jezdni.

Co ciekawe, budujące się rondo niekoniecznie będzie... okrągłe. Z planów udostępnionych przez Urząd Miejski wynika, że ostateczny jego kształt będzie raczej przypominał prostokąt aniżeli koło. Wszystko to jest spowodowane ograniczoną liczbą dostępnego miejsca w obrębie skrzyżowania.

Inwestycja obejmuje nie tylko budowę samego ronda, ale również modernizację całej ul. Konopnickiej wraz z chodnikami, zatoczkami autobusowymi, oświetleniem itd. Cała inwestycja opiewa na kwotę 1,2 mln zł z czego połowa tej kwoty pochodzi z funduszy zewnętrznych - tak zwanych "schetynówek".
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Przem
ponad rok temu ocena: 0%  1
czyli jajowate rondo :P Takie rzeczy tylko w Elblągu.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.