› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Robert Turlej: „Nadal nie widać pomysłu na zmiany w komunikacji miejskiej”

› polityka ponad rok temu    30.12.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 7 ocen 4 / 100%
A A A
Robert Turlej: „Nadal nie widać pomysłu na zmiany w komunikacji miejskiej” fot. archiwum elblag.net

Zgodnie z naszymi nieoficjalnymi informacjami, radny Robert Turlej w oświadczeniu przedstawionym na sesji Rady Miejskiej 30 grudnia, zajął stanowisko w sprawie zmian i funkcjonowania komunikacji miejskiej. W piśmie zwraca uwagę na m.in. kursowanie autobusu linii nr „9” oraz o braku pomysłów na dobre zmiany. Ale to nie wszystko.

Radny Robert Turlej przyglądał się naszym publikacjom dotyczącym funkcjonowania komunikacji miejskiej i, co ważne, z większością wniosków się zgadzał. Zapowiedział (m.in. na swoim profilu Twitter), że będzie w tych sprawach interweniował w Radzie Miejskiej. Jak obiecał, tak zrobił. Na sesji 30 grudnia zaprezentował swoje oświadczenie.

„Z niepokojem przeczytałem informacje o planowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od 1 stycznia 2016” - pisze radny we wstępie.

- (…) wiadomość o zmniejszeniu częstotliwości kursowania autobusu linii nr 9 przyjąłem z wielkim niedowierzaniem.

Turlej zaznaczył również, że „nowe wiaty przystankowe, system elektronicznych rozkładów jazdy, a także nowy tabor autobusowy nie wpłynęły na zwiększenie zainteresowania komunikacją miejską”. Dodał, że „nadal nie widać pomysłu na zmiany, na dobrą zmianę, którą powinna przejść komunikacja”.

Radny wytknął również największe problemy związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w Elblągu. Wymienił m.in. autobusy jeżdżące stadami, braku możliwości doładowania karty EKM na okaziciela przez internet, braku przetrasowania tras autobusów.

- Nie wykorzystujemy w pełni możliwości systemu EKM, nie promujemy, a także nie ułatwiamy korzystania z niego.

Turlej zwrócił również uwagę na fakt, że, zgodnie z zapowiedziami Prezydenta, za kilka lat główną oś transportową miasta ma stanowić tramwaj, a linie autobusowe wpuszczone w osiedla będą dowozić pasażerów do węzłów przesiadkowych.

- Ale czy już dziś ZKM myśli o powstaniu takich węzłów? - pyta retoryczne radny.

Na końcu oświadczenia radny stwierdził, że „elbląska komunikacja miejska potrzebuje natychmiastowych zmian” i zaapelował o „powołanie zespołu, który rozpocznie nad nimi prace”.

Tym samym radny przychylił się do propozycji, które my, jako redakcja, wielokrotnie wysnuwaliśmy w naszych publikacjach. Czy interwencja Rady Miejskiej i Prezydenta pomoże? Jakie zmiany muszą zajść, aby elblążanie ponownie przekonali się do komunikacji miejskiej?

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Emblongi
ponad rok temu 7
Emblongi pozdrawiaja pseudo mechaników pojazdowych
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obiektywny
ponad rok temu ocena: 50%  6
Czas najwyższy na miejską komunikację kolejową - wzdłuż linii nadzalewowej - tak jak to jaśnie panujący nam planiści z Wydziału Architektury narysowali (nowe stacje: Eg Akacjowa, Eg Zawodzie, Eg Port etc). Pan Wójcik i jemu podobni prywaciarze na pewno by się ucieszyli.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksamol
ponad rok temu ocena: 42%  5
+Rozwiązać ZKM. Powołać 1 fimę komunikacyjną podległą bezpośrednio pod miasto. Rozgonić spółeczki w komunikacji miejskiej.Od zera ustalić trasy autobusowe i rozkłady jazdy autobusów. 7 z 12 od 25 lat jadą razem przez całe miasto. 9 z 100 od rynku do dworca -razem. Nigdy autobus nie zawitał na Sadową-duże osiedle. Nie ma na to silnych. Nie ma nikogo kto by to ogarnął. Debilnie ułożone rozkłady jazdy - autobusy jeżdżą stadami.
odpowiedz oceń komentarz 5 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nickkm
ponad rok temu ocena: 88% 4
I tak wszystkim nie dogodzisz, a twój pomysł pachnie czymś co już było - KOMUNĄ! :P
~ Olsztyn
ponad rok temu ocena: 9%  3
Zmienic jak w Olsztynie numeracje komunikacji miejskiej. Autobusy powinny numery od 100 wzwyż.
odpowiedz oceń komentarz 1 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nickkkkm
ponad rok temu ocena: 92%  2
"...dobrą zmianę..." - zapewne skończy się jak inne "dobre zmiany" w tym kraju. Zatem będzie śmiesznie i w tramwajach i w autobusach w Elblągu :)
odpowiedz oceń komentarz 12 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ solaris
ponad rok temu ocena: 27%  1
panie turlej nowe nie znaczy dobre takie autobusy jak w Elblągu - mają być dobre ? Ja wolę takie używane ale dobre - takie jak na zdjęciu !
odpowiedz oceń komentarz 4 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.