› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Renault Zoe - elektryzujący mieszczuch

› poradnik ponad rok temu    19.01.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Renault Zoe - elektryzujący mieszczuch

Elektryfikacja branży motoryzacyjnej prężnie rozwija się od bardzo dawna. Wieloletnie testy pokazały, że produkcja i użytkowanie samochodów elektrycznych nie musi wymagać dodatkowych wyrzeczeń. Od momentu pojawienia się pierwszych aut z napędem hybrydowym, kierowcy coraz chętniej interesują się tematem elektrycznych silników, ich zasięgu i kosztów ich eksploatacji. W większości przypadków koszt przejechania 100km jest zdecydowanie niższy niż w przypadku oleju napędowego i benzyny. Nie inaczej jest tym razem.

Renault Zoe - dokąd dojedziesz?

Renault Zoe można wyposażyć w jedną z dwóch dostępnych jednostek elektrycznych, generujących moc odpowiednio 109KM i 136KM. Jest to moc wystarczająca do miejskiej jazdy. Prowadząc samochód elektryczny należy pamiętać, że moment obrotowy jest dostępny w pełni już od dolnego zakresu obrotomierza. Odległość jaką można pokonać na jednym cyklu ładowania to prawie 400km, przy założeniu, że po drodze nie będziesz doładowywał samochodu przy stacjach ładowania. Oczywistym jest, że użycie klimatyzacji lub ogrzewania nieznacznie ten zasięg zmniejszy, ale blisko 400km to nadal doskonały wynik. Dobre przyspieszenie i optymalne użycie akumulatorów nie byłoby możliwe, gdyby nie to, że Zoe od samego początku było projektowane jako samochód elektryczny. To pozwoliło inżynierom dopracować każdy element jednostka na oszczędność i zadowalające osiągi.

Zoe w mieście - jak ryba w wodzie

Mały elektryk od Renault doskonale sprawdzi się w mieście. Dzięki małym wymiarom nie będzie sprawiał żadnych problemów podczas jazdy wąskimi uliczkami i równie świetnie poradzi sobie z manewrowaniem na zatłoczonych parkingach. O wygodę podróżowania zadba także bezstopniowa, automatyczna skrzynia biegów. Sprawdzi się ona doskonale w korkach i na licznych skrzyżowaniach. będziesz mógł zapomnieć o redukowaniu biegów, wbijaniu ich i ciągłym wachlowaniu lewarkiem.

Zoe dla Ciebie - ergonomia przedewszystkim

Czytelne zegary, dobrze zaprojektowany kokpit i wygodne fotele to główne cechy wnętrza Zoe. Raczej nie powinieneś mieć problemu z obsługą systemu informującego o zasięgu, zużyciu baterii i parametrach jazdy. Projektanci pomyśleli również o fotelach, są po prostu wygodne, nie powinny męczyć Twoich pleców. Każdy pokonany kilometr powinien być czystą przyjemnością.

Renault Zoe to idealne auto do codziennej jazdy w zagęszczonym miejskim zgiełku. Gdzie kluczem do zadowolenia z pojazdu jest jego ekonomia i niewielkie rozmiary. Model Zoe znajdziesz w salonie samochodowym Renault - Dyszkiewicz w Konstancinie-Jeziornie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.