› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Remont torowiska i skrzyżowania przy Obrońców Pokoju

› inwestycje miejskie ponad rok temu    7.10.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
9 zdjęćRemont torowiska i skrzyżowania przy Obrońców Pokoju fot. Marcin Walędzik/elblag.net

Mieszkańcy ulicy Topolowej, Robotniczej (od nr 230 w górę), Płockiej, Podgórnej i Kasprzaka mają od soboty pewien problem z dojazdem. Gdy jadą samochodami od strony targowiska miejskiego do swoich domów muszą... zawrócić i zmienić trasę. Dlaczego tak się dzieje? Od minionej soboty (5 października) trwają prace remontowe torów tramwajowych na Obrońców Pokoju. Odbywają się one w miejscu skrzyżowania właśnie z Robotniczą.

- Prace trwają na odcinku linii tramwajowej nr 1 i 3 przy Obrońców Pokoju. Ekipa remontowa wymienia podtorze, szyny i mocowania. Nie są to nowe elementy zakupione przez Tramwaje Elbląskie, tylko fragmenty pochodzące z innych torowisk w mieście, które nadają się jeszcze do ponownego użytku - mówi Ryszard Murawski, zastępca dyrektora spółki Tramwaje Elbląskie.

Remont torowiska w tym miejscu odbywa się od 5 października. Prace potrwają do końca bieżącego tygodnia. - Nasi pracownicy wykonują swoje obowiązki od wczesnych godzin porannych, także w niedzielę - dodaje Murawski. - Oprócz samej wymiany torów jest także kładziona nowa nawierzchnia drogowa przy skrzyżowaniu z Robotniczą. Fragment drogi w tym miejscu był bardzo uciążliwy, mocno nadwyrężający korzystające z niego samochody - informuje zastępca.

Kierowcy chcąc przejechać przez to skrzyżowanie w stronę ulicy Robotniczej 230 i dalej w stronę np. Podgórnej czy Topolowej muszą korzystać z objazdów. Ci, którzy poruszają się od strony targowiska miejskiego powinni skręcić w prawo w Matejki, a potem w lewo w Topolową. Z drugiej strony torów, jadący Robotniczą skręcają w lewo w Obrońców Pokoju i w prawo w Topolową lub poruszają się wyżej ku Płk. Dąbka i dalej w stronę centrum. Te utrudnienia były szczególnie widoczne w sobotę kiedy elblążanie zmierzali na targowisko oraz dziś rano gdy jechali do pracy. - Dziś w godzinach popołudniowych ruch przez skrzyżowanie Obrońców Pokoju - Robotnicza będzie już funkcjonował normalnie. Przejazd przez skrzyżowanie będzie otwarty dla zmotoryzowanych - wyjaśnia Ryszard Murawski.

- Wykorzystujemy to, że tramwaje na tym odcinku nie jeżdżą już od dłuższego czasu. Przygotowujemy się już do uruchomienia linii tramwajowej nr 1 i 3 także w tym fragmencie miasta. Nie wiemy kiedy to jednak nastąpi. Musimy także wykonać najpierw wymianę torowiska na Browarnej, ale jesteśmy uzależnieni od wykonawcy inwestycji przebudowy drogi na tamtym odcinku – kończy nasz rozmówca.

ilość zdjęć 9 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.