› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Remont Moniuszki – powracamy do tematu

› bieżące ponad rok temu    30.07.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
Remont Moniuszki – powracamy do tematu

Po naszej publikacji związanej z remontem ulicy Moniuszki, do naszej redakcji wczoraj wpłynęło sprostowanie Urzędu Miejskiego. Poniżej publikujemy całą wiadomość.

Zgodnie z podanymi wcześniej informacjami od 20 lipca 2015r. trwały roboty związane z układaniem warstw mineralno-bitumicznych. 21 lipca została ułożona warstwa wiążąca na całym odcinku ul. Stanisława Moniuszki. Wcześniej trwały roboty związane z regulacją krawężnika kamiennego na całym odcinku po obu stronach jezdni. Zjazdy na posesje były odtwarzane oraz usunięte zostały kolizje.

Po wykonaniu warstwy wiążącej przystąpiono do wykonywania regulacji studni i wpustów w nawierzchni jezdni, stąd na drodze „sierżanty” znak U-21 a i b, które trzeba omijać by nie wjechać w wyregulowaną studzienkę bądź wpust deszczowy. Regulacja studni polega odkuciu warstwy wiążącej w obrębie studni i regulacji wysokościowej włazów!

Ponadto, Wykonawca ponosi wobec Zamawiającego odpowiedzialność z tytułu rękojmi za ewentualne wady przez okres obowiązywania gwarancji tj. 60 miesięcy. Znak B-21 „zakaz skrętu w lewo” był nieaktywny, został przekręcony i ostatecznie zdjęty.

W dniu 30.07.2015 roku (czwartek) będzie układana warstwa ścieralna (ostatnia warstwa na jezdni). W razie możliwości należy rezygnować z przejazdu ulicą Stanisława Moniuszki do czasu zakończenia prac.

Dodatkowo przy okazji remontu ulicy Stanisława Moniuszki Tramwaje Elbląskie wykonały wymianę torowiska na skrzyżowaniu z ulicą Królewiecką (przejazd tramwajowy) – jest to odcinek o nawierzchni z kostki kamiennej.

Informacje ogólne:

Z uwagi na zły stan jezdni na ulicy Stanisława Moniuszki oraz budowę Centrum Rekreacji Wodnej podjęte zostały działania zmierzające do wykonania remontu jezdni.

Nazwa zadania: l Etap inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 2110N ul. Stanisława Moniuszki w Elblągu"

Na zakres robót realizowanych zgodnie z podpisaną umową z Wykonawcą składa się m.in.:

 • Wykonanie odnowy nawierzchni całego odcinka jezdni ul. Stanisława Moniuszki tj. od ul. Królewieckiej do ul. Karola Szymanowskiego
 • Wykonanie robót brukarskich – w niezbędnym zakresie
 • ​Przebudowa zjazdu do CRW wraz z budową lamp oświetleniowych (2szt) – zjazd zlokalizowany bliżej ul. Królewieckiej
 • Budowa drugiego zjazdu do CRW – zjazd zlokalizowany bliżej ul. Karola Szymanowskiego
 • Usunięcie kolizji z siecią energetyczną i oświetleniem

W wyniku postępowania, przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, ogłoszonego w Biuletynie Zamówień Publicznych Gmina Miasto Elbląg zawarta Umowę w dniu 02.06.2015 r. z Przedsiębiorstwem Produkcyjno - Usługowe „Tuga" Sp. z o.o. Wartość umowna: kwota brutto 713.160,73 zł.

Po przesłaniu wiadomości skontaktowaliśmy się z Łukaszem Mierzejewskim z biura prasowego Urzędu celem skonsultowania punktu dotyczącego znaku B-21 „zakaz skrętu w lewo”. W rozmowie telefonicznej poinformowaliśmy, że pomimo informacji o tym, że znak „został przekręcony i ostatecznie zdjęty” nadal tam jest. Rzecznik odparł, że według informacji uzyskanych z Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg znaku już powinno nie być. Trudno więc powiedzieć kiedy on rzeczywiście zniknie i tym samym przestanie wprowadzać kierowców w błąd. Prawdopodobnie dziś, 30 lipca, polecenie DRID zostanie ostatecznie zrealizowane. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ edzio
ponad rok temu ocena: 33%  1
A krzykacze juz ocenili że skandaliczny remont. Polska w ruinie. Referendum ogłoście. Dudę proście o interwencję.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.