› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Regeneracja wtryskiwaczy - zadbaj o ważny element silnika

› raporty ponad rok temu    29.05.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 7 / 86%
A A A
Regeneracja wtryskiwaczy - zadbaj o ważny element silnika

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie swojego życia bez sprawnego samochodu. Niestety, często nasze pojazdy ulegają licznym awariom. Z tego powodu warto znać najczęstsze objawy, jakimi charakteryzuje się zepsuty samochód.

Wtryskiwacze są jednym z najważniejszych elementów wykonawczych w każdym samochodzie. Działają dzięki napięciu, które jest przekazywane bezpośrednio z modułu sterującego. Warto wiedzieć, iż wtryskiwacze składają się z trzech głównych elementów: hydraulicznego układu wspomagającego oraz rozpylacza, a także cewki elektromagnetycznej (popularnie zwanej zaworem elektromagnetycznym). Zazwyczaj wtryskiwacze zasilane są wprost z zasobnika, za pomocą przewodu wysokiego ciśnienia. Warto pamiętać, iż ciśnienie jest wytwarzane za pomocą pompy wysokiego ciśnienia, a także kolejno regulowane poprzez specjalny zawór regulujący. Ponadto przeprowadzana jest również odpowiednia kontrola, której zadaniem jest oszacowanie wartości ciśnienia. Jej przeprowadzenie możliwe jest dzięki odczytaniu z czujnika odpowiedniej wartości ciśnienia, dzięki czemu zainstalowany czujnik może stale monitorować wspomniane wartości.

Regeneracja wtryskiwaczy

Warto wiedzieć, iż w przypadku awarii tego typu urządzenia w naszym samochodzie, możliwa jest jego regeneracja. Nie jest to zabieg kłopotliwy, ponieważ podczas takiej operacji możliwa jest wymiana wszystkich elementów, które są niesprawne na nowe części. Typowa regeneracja wtryskiwacza polega przede wszystkim na dokładnym oczyszczeniu elementu, najczęściej za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub ultradźwięków. Kolejno przeprowadzany jest test na odpowiedniej maszynie, które określa możliwość regeneracji naszego elementu. Jeżeli urządzenie przejdzie test pozytywnie, wówczas dokładnie sprawdza się element oraz dokonuje jego wyceny. Następnym etapem jest zamontowanie nowych części. Ważne, aby wszystkie nowo wprowadzone elementy do naszego układu były oryginalne. Etapem końcowym jest złożenie wtryskiwacza oraz jego regulacja.

Obecnie samochód jest nam niezbędny w codziennym życiu. Warto zatem odpowiednio zadbać o swoją maszynę, aby była jak najmniej awaryjna. Jednak również należy znać objawy powszechnych awarii.

Zobacz także: regeneracja pompowtryskiwaczy

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ auto crev Gdańsk
ponad rok temu ocena: 0%  3
Dokładnie Bosch Diesel Service w Stalowej Woli to jeden z lepszych serwisów pompowtryskiwaczy. Niestety robią tylko boscha na oryginalnych częściach więc ceny mają trochę wyższe niż na zamiennikach. Ale jak kogoś stać to nie będzie na pewno zawiedziony. Wystarczy zadzwonić i pogadać widać , że wiedzą co robią.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mechanik
ponad rok temu ocena: 0%  2
Znam i polecam tą firmę. Jedno jest pewne, że nikt w Elblągu nie ma takich kompetencji jak firma ze Stalowej Woli.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stary
ponad rok temu ocena: 0%  1
Dobrze wiedzieć
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.