› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przyszłość jest DZIŚ

› poradnik ponad rok temu    11.01.2020
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Przyszłość jest DZIŚ

Nastał rok 2020, data która jeszcze niedawno wydawała się być odległą przyszłością. Niektórzy żartobliwie zwracają uwagę na fakt, że zdążyliśmy już przegonić techno-metropolie przedstawione w kultowych filmach takich jak Łowca Androidów i Akira, jako że akcja obydwu ma miejsce w roku 2019. Nie żyjemy może w świecie latających samochodów i ciasno upakowanych mega-miast, ale technologia z pewnością poczyniła wiele kroków naprzód od czasu premiery obydwu tych dzieł, zwłaszcza jeśli chodzi o dostępność dla przeciętnego użytkownika.

Na przykład, kamery wideo w XX wieku wciąż były wielkimi, nieporęcznymi bestiami, które trudno było zabrać ze sobą w podróż, a co dopiero do samochodu. Dzisiaj mamy kamery samochodowe – drobne elektroniczne urządzenia, które można spokojnie zmieścić do swojej kieszeni, używane do nagrywania trasy naszego pojazdu. Wypadki drogowe, które dwie dekady temu byłyby niejasnymi zdarzeniami, dziś są nagrywane przez samych kierowców. Na cyfrowych filmach dokładnie widać, kto zawinił i jak doszło do kolizji. Dlatego też coraz więcej kierowców decyduje się na zakup kamery samochodowej.

Lecz i kamery samochodowe zmieniły się na przestrzeni lat. Przykładem prawdziwie nowoczesnego wideorejestratora jest Xblitz True 4K. Urządzenie te, zgodnie ze swoją nazwą, rejestruje obraz w rozdzielczości prawdziwego 4K – 3840 na 2160 pikseli. Standardem dla kamer samochodowych jest nagrywanie w rozdzielczości Full HD, zwanego również 1080p. Zazwyczaj pliki wideo o tak dużej ilości detali zajmują wiele miejsca, ale Xblitz True 4K korzysta z nowoczesnego kodeku H.265, dzięki któremu nagrania poddane są lepszej kompresji bez utraty na jakości. Dzięki obsłudze kart pamięci o pojemności do 256GB, urządzenie może nagrać godziny zapisu wideo z drogi obranej przez twój pojazd. Nie musisz się przejmować tym, że będziesz musiał regularnie czyścić pamięć kamery samochodowej. Dzięki funkcji nagrywania w pętli, Xblitz True 4K nadpisuje najstarsze nagrania nowymi, oszczędzając ci kłopotu ręcznego usuwania przedawnionych plików. Specjalny czujnik grawitacyjny G-Sensor wykrywa wstrząsy spowodowane stłuczkami i nagłym hamowaniem i chroni nagrania z tych zdarzeń przed nadpisaniem.

Kamera samochodowa Xblitz True 4K posiada również dodatkowy moduł GPS, dzięki któremu nagrywa nie tylko obraz wideo, ale również położenie twojego pojazdu oraz prędkość, z jaką się porusza. Informacje te mogą stanowić dodatkowy dowód, gdyby doszło do wypadku. Co więcej, kamera samochodowa Xblitz True 4K posiada możliwość połączenia się z twoim telefonem z użyciem łączności Wi-Fi. Z użyciem specjalnej aplikacji możesz zmienić ustawienia kamery, zobaczyć materiał „na żywo” z niej, a także przeglądać i pobierać nagrane przez urządzenie filmy na telefony korzystające z systemów operacyjnych Android lub iOS.

Kamera samochodowa Xblitz True 4K wyposażona jest wysokiej jakości procesor Huawei HiSilicon oraz cyfrową matrycę OmniVision, dzięki którym jej nagrania zachowują wysoką jakość i ogromną ilość detali nawet w ciężkich warunkach takich jak mała ilość światła. Dodatkowo, urządzenie te potrafi chronić twój pojazd nawet, gdy ten stoi zaparkowany. Tryb parkingowy urządzenia sprawia, że kamera włącza się i zaczyna nagrywanie krótkiego filmu gdy wykryje wstrząs. Nikomu nie uda się uderzyć twojego auta na parkingu i uciec bez konsekwencji tej zbrodni. Tryb wykrywania ruchu z kolei uruchamia nagrywanie krótkiego filmu, gdy kamera wykryje ruch, na przykład zbliżającą się do pojazdu, nieznajomą osobę.

Kamerę samochodową Xblitz True 4K można nabyć za 649 zł

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kot
ponad rok temu ocena: 0%  1
Cena dość wysoka, ale za tej klasy sprzęt ma to sens. Sam mam inną kamerę Xblitz GO SE i planuje przesiadkę na jakiś nowszy model. Ogólnie polecam. Co do samego artykułu - ciekawy wstęp.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.