› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przystanki na ul. Nowowiejskiej wrócą na swoje dawne miejsca?

› bieżące ponad rok temu    28.04.2015
Paweł Makowski
komentarzy 5 ocen 7 / 86%
A A A
Przystanki na ul. Nowowiejskiej wrócą na swoje dawne miejsca? fot. elblag.net

Pół roku temu przy okazji jednej z sesji Rady Miasta podniesiona została kwestia przystanku tramwajowego przy ul. Węgrowskiej. W wyniku remontu drogi zmieniono jego lokalizację, co spotkało się ze sprzeciwem mieszkańców. Wspominano również kwestię przystanków autobusowych przy ul. Nowowiejskiej, ale wówczas sprawy nie rozwiązano. Problem zasygnalizowano ponownie podczas marcowej sesji Rady Miasta. Czy przez sześć miesięcy udało się wypracować jakieś rozwiązanie?

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 marca bieżącego roku, radna Teresa Król zgłosiła interpelację, w której zwracała uwagę na problem elblążan z ul. Nowowiejskiej, wynikający ze zmiany usytuowania przystanków autobusowych. Chciała, by miasto dołożyło starań i aby przeniesiono przystanki na ich miejsca jeszcze sprzed remontu. Jak wówczas mówiła:

Zwracają się z tą prośbą osoby starsze i niepełnosprawne, którym dojście do obecnie usytuowanych przystanków stwarza trudność.

Czy jest szansa na to, że przystanki wrócą na dawne miejsca? Wyjaśnia to Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Witolda Wróblewskiego:

Zmiana lokalizacji przystanków nastąpiła w trakcie realizacji inwestycji, dotyczącej przebudowy drogi 504. Zgodnie z opracowaną dla tego zadania dokumentacją projektową:

przystanek autobusowy po południowej stronie ul. Nowowiejskiej został przesunięty o około 30m. Korekty dokonano z uwagi na lokalizację znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych (długość zatoki autobusowej wynosi ok. 50 m ),

W dodatku:

Przystanek autobusowy po stronie północnej, ze względu na bezpieczeństwo ruchu został przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Wawrzyńca Pilgrima. Usytuowanie przystanku autobusowego jest zgodne z wymaganiami § 119 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U.1999.43.430 z późn. zm.).

W związku z tym, jak tłumaczy Joanna Urbaniak:

Nie jest możliwe przeniesienie przystanków autobusowych w poprzednie miejsca.

Oznacza to, że mieszkańcy ul. Nowowiejskej muszą się pogodzić z myślą, że przystanki zostaną w nowych lokalizacjach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mój nicjk
ponad rok temu ocena: 0%  5
Tak to jest jak za projekt bierze się osoba jeżdżąca tylko samochodem.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 50%  4
To jak ZD tak ładnie cytuje rozporządzenie ministerialne to bierzemy się za słupki w drodze dla rowerów na ulicy 12 Lutego. Usuniecie je sami i przywrócicie poprawną szerokość czy pisać oficjalne pismo?
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezłe ułatwienie, tylko dla kogo?
ponad rok temu ocena: 0%  3
Szkoda, że nikt z projektantów ulicy nie pomyślał i o tym, aby idą od przystanka przy Biedronce w kierunku Władysława IV można było przejść normalnie idąc cały czas chodnikiem przy ulicy, a trzeba przejść około 30 metrów, potem udać się w lewo , dojść do poczty, aby skierować się znowu na chodnik przy ulicy i dalej móc iść chodnikiem przy ulicy. Jakieś esy floresy, omijanki. Dlaczego nie prosto dalej? Ponadto, dlaczego chcąc pojechać w kierunku Górnośląskiej, a wsiadając do taksówki na Nowowiejskiej - kierowca ma nakaz przejechania ronda w kierunku Światowita, skręcenia w lewo, przejechania znowu ronda na Nowowiejskiej i dopiero wjeżdża we właściwym kierunku na Nowowiejską aby jechać dalej. Paranoja. Za te dodatkowe metry płaci > Płaci pasażer.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kika
ponad rok temu ocena: 0%  2
Prosimy o przeniesienie przestsnku jadacego z Dworca w stare miejsce albo zrobic zamiane z TAX .Kiedys były 2 przystanki na Nowowiejskiej po jednej stronie,,,, Starsi i niepełnosprawni prqszą,,,,,,,,
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sad
ponad rok temu ocena: 29%  1
Jak juz powstanie tam Galeria Handlowa Porto55 (skoro jest nowy wlasciciel od niecalego miesiaca to mam nadzieje ze podejmie temat) to przystanek przyda sie tam gdzie jest teraz.
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.