› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przypominamy: Przejazd kolejowy na Malborskiej zamknięty do soboty

› bieżące ponad rok temu    23.06.2015
Paweł Makowski
komentarzy 1 ocen 8 / 88%
A A A
29 zdjęćPrzypominamy: Przejazd kolejowy na Malborskiej zamknięty do soboty fot. Ryszard Siwiec

W ubiegłym tygodniu prowadzone były prace na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Lotniczej. Wytyczono objazdy, mające za zadanie upłynnienie ruchu w miarę możliwości. Część kierowców zwracała uwagę, że oznakowanie trasy zastępczej budziło wątpliwości, ale urzędnicy byli przekonani, że wszystko jest w porządku. Na łamach naszego serwisu wywiązała się ożywiona dyskusja na ten temat. Jak będzie tym razem, gdy od wczoraj przez kolejne kilka dni zamknięty będzie przejazd na ul. Malborskiej?

Tak jak zapowiadaliśmy przed kilkoma dniami, rozpoczął się remont przejazdu kolejowego w ciągu ul. Malborskiej. Oznacza to, że i tym razem kierowców czekać będą utrudnienia drogowe. Informację na ten temat otrzymaliśmy ponad tydzień temu, a przekazało ją nam Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. z Gdańska za pośrednictwem Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. Wynikało z niej, że:

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. w Gdańsku informuje o zamknięciu przejazdu kat. „A”, linii kolejowej nr 204, km 28,056 w Elblągu przy ulicy Malborskiej (w ciągu drogi powiatowej nr 2046N). Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu - przejazd zamknięty będzie od 22 czerwca br. (godz. 7.00) do 27 czerwca br. (godz. 7.00), łącznie pięć dób. Roboty będą wykonywane w obrębie pasa kolejowego.

Wyznaczono również objazd, który wygląda następująco: 

1) Mając za sobą zamknięty przejazd kierujemy się w stronę skrzyżowania z Aleją Tysiąclecia, ale po przejechaniu ok. 350 metrów skręcamy w prawo w ulicę Fabryczną;

2) Tą drogą, po przejechaniu ok. 450 metrów docieramy do skrzyżowania z Aleją Grunwadzką;

3) Skręcając w prawo po przejechaniu ok. 440 metrów dojedziemy do skrzyżowania z ul. Lotniczą;

4) Musimy w nią skręcić i jechać ok. 400 metrów aż do skrzyżowania z ul. Fredry

5) Wjeżdżamy w nią i po ok. 550 metrach dojeżdżamy do ul. Malborskiej, po prawej stronie mając zamknięty przejazd kolejowy

Przejazd kolejowy w ciągu ul. Malborskiej posiada klasę "A", co oznacza, iż jest to przejazd publiczny z rogatką i jako taki powinien przechodzić okresowe przeglądy, a w razie konieczności - remonty, co odbywa się w chwili, gdy czytacie ten artykuł. W związku z powyższym apelujemy o ostrożność zarówno do kierowców, jak i pieszych.

ilość zdjęć 29 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ motomaniak
ponad rok temu ocena: 60%  1
No, i tak opisany objazd to ja rozumiem :-)
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.