› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przy ul. Tamka powstanie parking? Miasto szuka nabywcy działki

› bieżące ponad rok temu    22.05.2015
Paweł Makowski
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Zdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułuZdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułu fot. elblag.net

Miasto sukcesywnie realizuje plan sprzedaży działek miejskich pod inwestycje. Tym razem szuka nabywcy terenu przy ul Tamka 3C. Według planu zagospodarowania przestrzennego ma tu być wybudowany parking  wielopoziomowy z miejscami postojowymi dla autokarów i samochodów osobowych. Kto skusi się na wart prawie 700 tys. zł kawałek ziemi i zagospodaruje ją zgodnie z przeznaczeniem?

Jeszcze kilka lat temu, gdy miasto chciało zainteresować potencjalnych nabywców działką przy ul. Tamka 3C, proponowanym jej przeznaczeniem było postawienie tu zabudowań usługowych (usługi publiczne oświaty). Oprócz tego w planach była "ochrona ekspozycji sylwety Starego Miasta od południa". Po zmianach w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, postanowiono w przyszłości ulokować tu parking 2-3 poziomowy dla autokarów i samochodów osobowych. Jeszcze do niedawna teren ten wykorzystywany był na skład drewna.

Obszar Starego Miasta (a więc i ul. Tamka) podlega ochronie konserwatorskiej i wymaga rewaloryzacji uwzględniającej warunki konserwatorskie. Ewentualny nabywca działki, przed przystąpieniem do realizacji PZP powinien zgłosić chęć rozpoczęcia budowy odpowiedniej instytucji, która wykona badania archeologiczne na warunkach określonych przez konserwatora zabytków. Zależnie od ich wyników zmianie mogą ulec granice  geodezyjne. 

Nieruchomość leży na terenie uzbrojonym w media komunalne, przebiega przez nią linia energetyczna niskiego napięcia, sieć kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, wodociągowa i nieczynna sieć gazowa. Wartość działki wyceniono na 670 tys. zł, przy czym jest ona zwolniona z podatku VAT. Uczestnictwo w przetargu gwarantuje wpłata wadium w wysokości 100 tys. zł. Czy przy ul. Tamka już wkrótce pojawi się parking? Będziemy śledzić rozwój wypadków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.