› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przy browarze drastycznie brakuje miejsc parkingowych. Jest rozwiązanie

› inwestycje drogowe ponad rok temu    18.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
W miejscu dotychczasowego parkingu przed głównym wjazdem do browaru, powstaje druga jezdnia ulicy BrowarnejW miejscu dotychczasowego parkingu przed głównym wjazdem do browaru, powstaje druga jezdnia ulicy Browarnej fot. Konrad Kosacz

Grupa Żywiec S.A., właściciel elbląskiego browaru, ma obecnie duży problem z zabezpieczeniem odpowiedniej liczby miejsc parkingowych dla pracowników swojego zakładu przy ul. Browarnej. W wyniku przebudowy drogi nr 503 oba, znajdujące się w okolicy browaru parkingi, zostały zlikwidowane. Efekt tego jest taki, że pracownicy browaru parkują swoje auta na bocznych ulicach, często je tarasując.

Rozwiązaniem problemu ma być budowa dużego, ogólnodostępnego parkingu w sąsiedztwie budynku dawnego dworca kolejowego Elbląg Zdrój. Miasto zarezerwowało na ten cel działkę o wielkości 4327 m2. Nieruchomość przez najbliższe 28 lat (do końca 2040 r.), dzierżawić od Urzędu Miejskiego będzie Grupa Żywiec. Spółka pozyskała działkę w drodze przetargu. W zamian, przez cały okres obowiązywania umowy, będzie wpłacać co miesiąc do miejskiej kasy czynsz w wysokości 1400 zł brutto.

Całkowite koszty budowy bezpłatnego parkingu na dzierżawionej działce, poniesie Grupa Żywiec. Kiedy rozpocznie się inwestycja? Tego na razie nikt nie wie. Inwestor, będzie mógł przystąpić do zagospodarowania działki, dopiero po uchwaleniu przez Radę Miejską zmienionego fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Elbląg Zdrój. Obecnie obowiązujący plan nie przewiduje bowiem budowy na tej działce parkingu. Nowy mpzp jest w trakcie opracowywania. Jego uchwalenia spodziewać się można dopiero w 2013 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.