› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przewoźnicy kombinują, jak tylko mogą – udają nawet... przewóz sanitarny!

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    10.11.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 5 ocen 2 / 100%
A A A
Przewoźnicy kombinują, jak tylko mogą – udają nawet... przewóz sanitarny! fot. ITD

O tym, że Polak sobie zawsze poradzi i znajdzie pomysłowe rozwiązanie wiemy na co dzień. Pod koniec października przekonali się również o tym funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, którzy zatrzymali do kontroli pojazd do przewozu sanitarnego. A przynajmniej tak sądzili, do czasu.

W rzeczywistości okazało się coś zgoła innego. Samochód, który miał przyciemnione szyby i oznakowanie przypominające pojazdy do przewozu sanitarnego okazał się tak naprawdę pojazdem do przewozu osób. Po rozmowie z kierowcą oraz oględzinach pojazdu ustalono, że kierowca wykonuje krajowy okazjonalny przewóz drogowy osób – przewóz dzieci (17 dzieci plus opiekun).

Oczywiście to nie wszystko. W następnej kolejności okazało się, że przewoźnik wykonujący usługi nie posiada zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub licencji na wykonywanie krajowego przewozu drogowego osób. Pojazd nie miał zainstalowanego tachografu, a do tego kierowca nie posiadał odpowiedniej kategorii uprawnień do prowadzenia pojazdu oraz kursu na przewóz osób.

Co jeszcze gorsze, w wyniku kontroli stanu technicznego pojazdu zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu. Ostatecznie ustalenia kontroli skutkowały wszczęciem postępowania administracyjnego za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub bez wymaganej licencji, wykonywanie przewozu drogowego pojazdem niewyposażonym w urządzenie rejestrujące lub cyfrowe urządzenie rejestrujące.

Kierowca pojazdu został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo wobec osoby zarządzającej transportem wszczęte zostało postępowanie wykroczenia ustawy o transporcie drogowym. Najbardziej zastanawiające jest, jak to możliwe, że kierowcy udało się w ten sposób pracować? Czy nikt z osób korzystających z transportu nie pomyślał o tym, że taki pojazd wygląda dość dziwnie? Tym bardziej, że wykonywał przewóz dzieci.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 5
    ZADOWOLONY
  • 4
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 2
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 3
    WKURZONY
  • 3
    BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ getss
ponad rok temu ocena: 33%  5
Dlatego wole blablacar, osobówki, malo ludzi i dojazd szybszy
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SJP
ponad rok temu ocena: 50%  4
bynajmniej: 1. partykuła wzmacniająca przeczenie w wypowiedzi, np.: Nie jest to problem bynajmniej prosty.; wcale, zupełnie, ani trochę; 2. wykrzyknienie będące przeczącą odpowiedzią na pytanie przynajmniej: partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko., lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateusz Milanowski
ponad rok temu ocena: 33% 3
Prawda, racja. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
~ q1
ponad rok temu ocena: 50%  2
To podajcie rodzicom, o jakie dokumenty poprosić kierowcę, żeby sprawdzić, czy wszystko jest OK.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateusz Milanowski
ponad rok temu ocena: 67% 1
Wystarczy zadzwonić na Policję albo Inspekcję Transportu Drogowego z prośbą o kontrolę pojazdu. Nie chodzi tylko o dokumenty i uprawnienia, ale również stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy. Rodzice nie muszą być specjalistami w tej dziedzinie. Natomiast Policja lub ITD jest i może to zrobić dokładnie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.