› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przetarg na utrzymanie dróg rozstrzygnięty [aktualizacja]

› bieżące ponad rok temu    15.05.2015
Paweł Makowski
komentarzy 4 ocen 4 / 100%
A A A
Zdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułuZdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułu fot. Konrad Kacprzak

Każdy, kto porusza się po Elblągu samochodem, wie w jakim stanie są niektóre ulice. Ci zaś, którzy decydują się przemieszczać pieszo, również wiedzą jak wyglądają pewne chodniki i jak trudno się po nich poruszać. Przed kilkoma dniami zadania, polegające na utrzymaniu jezdni i chodników na terenie naszego miasta, powierzono konsorcjum firm z miejscowości Dziśnity (pow. elbląski) i ostrołęckiej firmie Tyszmark-Pol MPBO Marek Tyszka.

Zadanie, przewidziane w stosownym przetargu, podzielone zostało na dwie części. Obie powinny zostać wykonane w terminie do 8 miesięcy od daty udzielenia zamówienia. Pierwsza obejmować ma prace, związane z utrzymaniem jezdni i dotyczyć m. in. remontów cząstkowych nawierzchni jezdni bitumicznych: mieszankami mineralno-asfaltowymi na gorąco, mieszankami bitumicznymi na zimno; remontów cząstowych nawierzchni jezdni betonowych i kamiennych (materiał Zamawiającego) z kostki brukowej betonowej, płyt ażurowych, kostki kamiennej.

Oprócz tego przewiduje się remonty nawierzchni jezdni tłuczniowej i brukowcowej oraz remonty takich elementów drogi jak krawężniki, obrzeża. Z końcem kwietnia zakończono przetarg, z którego wynika, że przez najbliższe 8 miesięcy to konsorcjum trzech firm z Elbląga i Dziśnitów (pow. elbląski) wykonywać będzie wszystkie wspomniane wcześniej zadania. Jego oferta zwyciężyła z tymi, przedstawionymi przez firmy z Warszawy (Skanska S.A.), Pruszkowa (Strabag Sp. z o. o.) i Elbląga (Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp z o. o.).

Jak poinformował nas Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego UM, to właśnie:

Konsorcjum firm z miejscowości Dziśnity tj. PHU Monika Gajewska, Usługi Transportowe Adam Chlechowicz, Eldrog Ewa Matuszów udzielono zamówienia i w weekend przystąpiło do konstrukcji tymczasowego ronda przy zbiegu ul. Żuławskiej i Warszawskiej.

Zapowiedziano już, że będzie ono funkcjonować do końca trwającego właśnie remontu wiaduktu w ciągu ul. Nowodworskiej, czyli do końca sierpnia. Druga część zamówienia, dotycząca utrzymania chodników, obejmuje m. in. remonty nawierzchni chodników betonowych z płyt betonowych i kostki brukowej betonowej oraz działania, polegające na regulacji urządzeń infrastruktury technicznej. To zadanie powierzono firmie Tyszmark-Pol MPBO Marek Tyszka z Ostrołęki. Jej oferta okazała się lepsza od propozycji firm z Warszawy i Elbląga (jw.). Również to zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu 8 miesięcy. Czy tak się stanie?

---AKTUALIZACJA (15.05)---

Okazało się, że firma, której ofertę na wykonanie drugiej częsci zadania wybrano, ostatecznie wycofała się z przetargu. Jak informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta miasta:

Firma z Ostrołęki poinstruowała nas, że zmuszona jest odstąpić od podpisania umowy. Informację taką zawarła w specjalnym oświadczeniu przekazanym do urzędu. W momencie, gdy je otrzymaliśmy, automatycznie udzielono zamówienia firmie, której oferta była dotychczas drugą, braną pod uwagę.

Firma ta to elbląskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ observator
ponad rok temu ocena: 0%  4
jak to jest że w CEDiG firma z Dziśnit jest wykreślona?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otto
ponad rok temu ocena: 50%  3
ciekawe kiedy mieszkańcy osiedla przy mlynie doczekają się zalatania dziur na osiedlu lub ich zaasfaltowania
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kowalski
ponad rok temu ocena: 80%  2
mam pytanie co za debil kazał postawić wiatę przystanku autobusowego przy ul. Warszawskiej obok MDK na przeciwko największego wgłębienia w ulicy w czasie deszczu woda z pod kół samochodów przelewa się aż przez dach owej wiaty .
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k68
ponad rok temu ocena: 67%  1
u nas nikt za to nie odpowiada, chyba ,że przed Bogiem, ale jak to sprawdzić
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.