› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przemytnik z Kaliningradu wpadł przez psa

› bieżące ponad rok temu    16.04.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Przemytnik z Kaliningradu wpadł przez psa fot. IAS w Olsztynie 

Rosjanin z Kaliningradu tak ukrył papierosy w swoim samochodzie, że ich wydobycie zajęło funkcjonariuszom KAS z Grzechotek ponad 4 godziny.

Do odprawy celnej zgłosił się mieszkaniec Kaliningradu kierujący samochodem Chrysler .Po przyjęciu zgłoszenia celnego pojazd został skontrolowany przez przewodnika psa służbowego. Pies natychmiast wskazał, iż w samochodzie znajdują  się wyroby tytoniowe.  Pojazd został skierowany na prześwietlenie rentgenowskie, które wykazało  anomalie w podłodze pojazdu. Mając już pewność, że w Chryslerze  zostały ukryte papierosy  pojazd został poddany rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej.  Po nawierceniu progów, które były wykonane z bardzo grubej stali i po wprowadzeniu w otwór sondy, na ekranie wideoendoskopu funkcjonariusze zobaczyli  paczki papierosów . By je wszystkie wyciągnąć, użyto szlifierki kątowej. Sama kontrola pojazdu trwała ponad 4 godziny. W pierwszej kolejności należało zdemontować wszystkie fotele w pojeździe oraz wykładzinę. Papierosy były ukryte w podwójnej podłodze, w progach oraz kokpitu pojazdu. W sumie ze skrytek funkcjonariusze celno-skarbowi wyjęli 1947 paczek papierosów wartych ok. 20 tys. złotych.

Przeciwko podróżnemu wszczęto postępowanie karne skarbowe, wystąpiono  też z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższej 3 lata nie wjedzie na terytorium Unii Europejskiej. Pojazd natomiast odholowano na celniczy parking.

IAS w Olsztynie 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zzz
ponad rok temu 1
niech pokarzą foty z pociętych progów
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.