› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przemyślany montaż świateł? Wyłącznie w firmie Autoradex!

› poradnik ponad rok temu    16.02.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Współczesny człowiek, któremu przyszło żyć w pędzącym niestrudzenie świecie postępu i ciągłej modernizacji, kieruje się w swoich wyborach dwiema kluczowymi kategoriami. Pierwszą jest estetyka, a drugą użyteczność lub na odwrót – dominującą cechą, która skłania nas do podjęcia decyzji związanej z pewnym wyborem jest użyteczność, potem dopiero za nią idzie estetyka. Nie sposób tak naprawdę wydedukować, co jest dla wrzuconego w konsumpcyjny kocioł człowieka XXI wieku ważniejsze. Skoro rzadko zachodzi zasada komplementarności, zmuszeni jesteśmy przedkładać jedną ponad drugą. Przed takim dylematem stajemy praktycznie każdego dnia. To samo tyczy się, gdy przychodzi do montażu świateł do jazdy dziennej. W takiej sytuacji nie jesteśmy jednak skazani na sprzedającego, lecz możemy zwrócić się do specjalistów w tym zakresie, a takich z całą pewnością znajdziemy w elbląskiej firmie Autoradex.

Chęć posiadania coraz bardziej ekskluzywnych towarów skłania człowieka do szukania różnych alternatyw w określonym zakresie cenowym. Każdy z nas chciałby posiadać auto z górnej półki, lecz nie każdego na to stać. Częstokroć kierowcy decydują się wtedy na prosty zabieg – zamieniają żarówki halogenowe na diody LED-owe, by nadać swojemu „rydwanowi” nowoczesnego majestatu i wyróżnić go ze strumienia aut stojących w korku. Decyzja powodowana pobudkami estetycznymi ma niewątpliwie kilka zalet.

Jedną z nich jest oszczędność energii. Tradycyjna lampa halogenowa zużywa około 60 W energii, podczas gdy jej młodsza LED-owa siostra potrzebuje w module jazdy dziennej niecałe 8 W. Oznacza to odciążenie alternatora oraz niższe zużycie paliwa. Trzeba jedna wziąć poprawkę na to, że zauważalna różnica będzie dopiero w przypadku jazdy po mieście, kiedy prędkość jazdy jest zdecydowanie mniejsza niż na terenach pozamiejskich, w dalekich trasach. W związku z tym otrzymujemy dłuższą pracę świateł przy przejechaniu podobnej liczby kilometrów. Drugą zaletą LED-owych modułów do jazdy dziennej jest mniejsze zużycie żarówek świateł mijania.

Trzeba jednak pamiętać – i tutaj przydaje się rada fachowca – że chociaż światła do jazdy dziennej nie są obowiązkowe, to muszą one być zainstalowane w zgodzie z pewnymi kryteriami oraz przede wszystkim lampy powinny mieć pozwolenie na użytkowanie, czyli tzw. homologację. Najprostszym sposobem na zorientowanie się, czy lampy zostały dopuszczone do użytkowania, jest sprawdzenie znaków na kloszu. Jeśli widnieje tam znak „e”, wtedy możemy bez żadnych przeciwwskazań dokonać zakupu.

Kolejną sprawą – jesteśmy teraz na obszarze użyteczności – jest sprawdzenie, czy lampy świateł do jazdy dziennej są wyposażone w automatyczny moduł, który samoczynnie włączy światła po przekręceniu kluczyka w stacyjce oraz sprawi, ze zgasną, gdy włączymy światła mijania. Być może kwestią jeszcze istotniejszą jest odpowiedni montaż.

Specjaliści z firmy Autoradex zrobią to bezbłędnie i w zgodzie z wszelkimi normami, które są bardzo restrykcyjne, a ich nieprzestrzegania może skutkować nawet 500-złotowym mandatem! Nie mogą one znaleźć się dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu, a odległość między nimi nie może być mniejsza niż 600 mm. Światła powinny być umieszczone na wysokości od 250 do 1500 mm. Muszą tez zostać prawidłowo podłączone, aby nie mogły działać jednocześnie ze światłami mijania. Jak na załączonym obrazku.Jeśli chodzi o kwestie estetyki, to bardzo ważne jest jeszcze to, aby pamiętać, że nie każdy kolor świateł jest dopuszczalny. Można bez problemu zainstalować światła w kolorze białym albo żółtym. Diody w innym, bardziej jaskrawym kolorze, są zabronione i także mogą sprawić, że uszczuplimy znacznie swoje konto, a nawet zostanie nam odebrany dowód rejestracyjny.

Jeśli skorzystamy z rady wykwalifikowanych pracowników firmy Autoradex będziemy mogli połączyć dwa zwaśnione światy – piękna oraz użyteczności. Dzięki wiedzy ludzi, którzy na sprawach motoryzacyjnych znają się jak nikt inny, będziemy mogli cieszyć się nie tylko z posiadania przyozdobionego światłami pojazdu, ale będziemy także pewni, że to zadowolenie nie zmniejszy się, gdy zawiedzie właściwy montaż. W tej sprawie należy udać się do salonu Autoradex w Elblągu, który mieści się przy ulicy Żyradowskiej 83D. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy pod adresem: www.autoradex.pl.

 

  • Przemyślany montaż świateł? Wyłącznie w firmie Autoradex!
  • Przemyślany montaż świateł? Wyłącznie w firmie Autoradex!
  • Przemyślany montaż świateł? Wyłącznie w firmie Autoradex!
  • Przemyślany montaż świateł? Wyłącznie w firmie Autoradex!
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.