› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przejścia za słabo oświetlone? Turlej kolejny raz wnosi o przegląd lamp

› inwestycje drogowe ponad rok temu    19.11.2015
Ines Kuraś
komentarzy 6 ocen 3 / 100%
A A A
zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustracje do artykułuzdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustracje do artykułu fot. arch.elblag.net

W okresie jesienno-zimowym częściej dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych. Wynika to m.in. z warunków pogodowych i słabego oświetlenia przejść dla pieszych. Praktycznie w każdym tygodniu docierają do nas informacje kolejnych potrąceniach pieszych. Radny Robert Turlej z ramienia PO, kolejny raz zwraca na to swoją uwagę. Czy Miasto wreszcie rozwiąże problem?


W ostatnich dniach doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Do takich sytuacji dochodzi często w okresie jesienno-zimowym, przy zmiennych warunkach pogodowych a także przy wcześniejszym zapadaniu zmroku. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców już w grudniu 2013 roku wraz z radną Kosecką zwróciłem się z prośbą o doświetlenie specjalnymi lampami przejść dla pieszych

– podkreśla Robert Turlej, w złożonej w środę inteprelacji.

Radny zauważa, że w naszym mieście przejścia dla pieszych w większości oświetlane są wyłącznie lampami ulicznymi. W wielu przypadkach nie jest to skuteczne. Coraz więcej miast wykorzystuje specjalne oprawy oświetleniowe przeznaczone wyłączne do doświetlenia przejść dla pieszych.

Robert Turlej dodaje, że musi nastąpić natychmiastowych przegląd oświetlenia miejskiego.

Dodatkowo zwracam również uwagę, że powinien nastąpić natychmiastowy przegląd miejskiego oświetlenia gdyż w bardzo wielu miejscach (w tym przy przejściach dla pieszych) lampy nie świecą W związku z powyższym zwracam się z ponowną prośbą o przeanalizowanie stanu oświetlania a także zaplanowanie w budżecie na rok 2016 środków na zakup dodatkowych lamp doświetlających przejścia dla pieszych

– pisze radny PO.

Co wy sądzicie o oświetleniu ulic i przejść dla pieszych? Waszym zdaniem są za słabo doświetlone?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ swiatły
ponad rok temu ocena: 0%  6
Jedni już pisali i walczyli o doświetlenie przejścia na Grunwaldzkiej. U was też o tym było. A tak ogólnie, to w mieście są nowe ledowe lampy, które faktycznie doświetlają przejścia. Jeszcze ich sporo brakuje w wielu miejscach. W ogóle na grunwaldzkiej wymienili światło gdzie na chodniki dali ledy a na ulice sodowe. Gdzie tu logika i myślenie? Radny tego nie widzial jak do pwsz jeździ?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A
ponad rok temu ocena: 0%  5
lampy przy przejściu dla pieszych przy CRW Dolinka w ogóle nie ma.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ specjalista od spraw
ponad rok temu ocena: 67%  4
oświetlenie to jedno, ale moim zdaniem ważniejsze jest wyraźne oznakowanie przejść, które będzie zwracać uwagę kierowców
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adf
ponad rok temu ocena: 60%  3
Tu trzeba zaczac inwestowac w doswietlenie przejsc dla pieszych - przeciez z kazda nowa inwetycja powinno isc w to w parze!
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yataman
ponad rok temu ocena: 80%  2
przy tym przegladzie lamp niech odrazu pojada i naprawia te lampy na ul. sybirakow,chrobrego. biega tam wieczorami sporo ludzi a ciemno tam jak w dupie. ludzie chodza z latarkami. a tak wogole to gdzie w elblagu mozna wlasnie zglosic awarie lamp?
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert Turlej
ponad rok temu ocena: 40% 1
Zarząd Dróg
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.