› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przegląd najlepszych kasków integralnych znanych marek Shoei, AGV i HJC

› bieżące ponad rok temu    15.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Przegląd najlepszych kasków integralnych znanych marek Shoei, AGV i HJC

Kask integracyjny zapewnia większe bezpieczeństwo od innych modeli, jednak często uznawany jest za niewygodny. Najlepsze modele integracyjne znanych marek udowadniają, że jazda w nich może być komfortowa.

Kaski marki HJC

Marka HJC oferuje szeroki przedział cenowy wysokiej jakości kasków, których funkcjonalność połączono z atrakcyjnym wzornictwem. Dla miłośników szybkiej jazdy doskonale sprawdzi się aerodynamiczny model R-PHA 11. Ten sportowy kask integralny wyróżnia się niezwykle odporną na wstrząsy i uderzenia skorupą z włókna szklanego i świetną wentylacją. Kask posiada system awaryjnego uwalniania poduszek policzkowych i duży wizjer zapewniający doskonałą widoczność.

Kolejny, warty uwagi model tej marki to R-PHA 70. Ten kask bazuje na rozwiązaniach zastosowanych w poprzednim modelu. Również posiada wielopunktowy system blokowania szyby oraz poduszek policzkowych. Wzbogacono go w ponadto w blendę przeciwsłoneczną. Idealnie sprawdzi się nawet dla osób w okularach.

W rankingu nie można pominąć także kultowego kasku F70 będącego połączeniem najnowszej myśli technicznej i doskonałych materiałów w umiarkowanej cenie.

Kaski marki Shoei

Wśród kasków tej marki króluje jej sportowo-drogowy model NXR2. Wyróżnia się on niewielką wagą i rozmiarem oraz doskonałą wentylacją. Skorupa wykonana w technologii AIM i wyściółka z pianki EPS o zróżnicowanej gęstości zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Kask wyposażono w system awaryjnego wyjmowania kołnierza i poduszek E.Q.R.S oraz najbezpieczniejsze zapięcie DD. Całości dopełnia duża i szeroka blenda przeciwsłoneczna HJ-V9 z mechanizmem One-Touch. Kaski Shoei są uniwersalne i nadają się dla motocyklistów w okularach.

Kaski marki AGV

AGV to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, a jej kask integracyjny K6 to jeden z najlżejszych modeli dostępnych na rynku. Waży tylko 1220 g, zapewniając przy tym maksimum bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Ten kask klasy premium wyróżnia się stabilnością nawet przy dużych prędkościach i minimalizacją drgań. Jego skorupa z włókna węglowego i włókna aramidowego w połączeniu z piankową wyściółką EPS o 5 gęstościach pochłania impakt uderzenia, zapewniając wysokiej jakości bezpieczeństwo. Dzięki pięciu wlotom powietrza wnętrze jest doskonale wentylowane, a wilgoć absorbowana. Kaski AGV dostępne są w czterech rozmiarach z zapięciem sportowym DD i osłoną szyby zapobiegającą parowaniu. Ten model zapewnia szeroki zakres widzenia 190° osi poziomej i 85° osi pionowej. Doskonale sprawdzi się na dalekich trasach. Na inne wyprawy warto postawić na modele Orbyt lub Sportmodular.

Najlepsze kaski integracyjne różnią się wzornictwem, zastosowanymi technologiami i cenami. Jednak wszystkie przedstawione modele łączy to, że zapewniają maksimum bezpieczeństwa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.