› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

› bieżące ponad rok temu    10.09.2014
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu fot. MOSiR Chodzież

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania, której celem jest zmiana zachowań kierowców dotyczących racjonalnego korzystania z samochodów osobowych, a także zachęcenie do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej, jeżdżenia na rowerze i chodzenia pieszo. 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma w 2014 roku na celu pokazać i uświadomić mieszkańcom, że przekazanie więcej przestrzeni w miastach na rzecz pieszych, rowerzystów i użytkowników transportu publicznego to najważniejszy aspekt poprawy jakości przestrzeni publicznej i tworzenia miasta przyjaznego ludziom, a nie samochodom.

Tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu "Nasze ulice, nasz wybór’’ pokazuje, że ulice są nie tylko dla użytkowników samochodów. Ich współwłaścicielami są też piesi i rowerzyści  Jest to także przypomnienie, że wszyscy mamy swoją rolę do odegrania i że nawet małe zmiany, takie jak dojazdy do pracy rowerem zamiast jeżdżenia samochodem, zdecydowanie się na transport publiczny, czy spacer może poprawić jakość naszego życia. 

Elbląskie działania podczas ETZT 2014 Codziennie od poniedziałku 15.09 do czwartku 18.09 i w sobotę 20.09 – Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze. Początek o godzinie 17.00, a w sobotę od godziny 15.00. Miejsce zbiórki – Tawerna Tortuga na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Piątek 19.09 - 51 ELBLĄSKI FOTOALLEYCAT, czyli jazda rowerem na orientację po Elblągu. września. Start z Placu Słowiańskiego o godzinie 17.00.

Piątek 19.09 – Rowerowy piątek, czyli rowerem do pracy, szkoły, po zakupy. Akcja promocyjna z nagrodami dla pracowników Urzędu Miejskiego, którzy skorzystają tego dnia z komunikacji rowerowej. Zachęcamy innych pracodawców do przyłączenia się do tej akcji. Wspólnie propagujmy dobre i nowoczesne rozwiązania.

Sobota 20.09 – Elbląski Dzień Bez Samochodu. Elbląski przejazd rowerowy ulicami miasta i Festyn Stowarzyszenia Przyjaciół ,,,Zawada’’ pod nazwą ,,Bezpieczna Zawada’’ na ulicy Kasprzaka. Początek przejazdu o godzinie 11.00 z Placu Jagiellończyka. Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze w Tawernie Tortuga od godziny 15.00.

Niedziela 21.09 – Miejska Wycieczka Rowerowa #3. Dwór w Dawidach. Start z Ronda Kaliningrad o godzinie 10.00.

Poza tym: 1. Przez cały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22.09.2012) sklepy rowerowe Neksus (ul. Mickiewicza 23) i KM Bike (ul. Grunwaldzka 2) za okazany skasowany bilet komunikacji miejskiej lub kartę EKM będą udzielały rabatu przy zakupie. W sklepie Neksus indywidualny rabat obejmuje części rowerowe i usługi serwisowe, w sklepie KM BIKE można będzie uzyskać rabat 10% na cały asortyment. (rabat nie dotyczy produktów już przecenionych).

2. Darmowe przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu w Europejskim Dniu Bez Samochodu 22.09.2013 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.