› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przeciwko drogowym piratom

› policja ponad rok temu    5.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Przeciwko drogowym piratom

Dziś elbląscy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Prędkość”. Mają one głównie charakter prewencyjny, policjanci zapowiadają jednak, że kierowcy drastycznie przekraczający dozwoloną prędkość będą karani wysokimi mandatami.

- W działaniach bierze udział policyjny radiowóz z wideo rejestratorem, wykorzystane są także fotoradary – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Te ostatnie będą ustawione przy ul. Płk. Dąbka oraz na trasie w okolicach Milejewa. Jest to reakcja na apele mieszkańców dotyczące ruchu na ul. Płk. Dąbka, zbyt szybko poruszających się pojazdów oraz szybko jeżdżących motocyklistów.

Akcja rozpoczęła się dziś rano i potrwa do późnego wieczora. Prędkość jazdy będzie monitorowana przez fotoradary i wideorejestratory. Funkcjonariusze będą także sprawdzać trzeźwość kierujących.

Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń należy zaliczyć nadmierną prędkość, ludzką brawurę i jazdę po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując zatrzymania prawa jazdy, czy ukarania wysokim mandatem karnym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.