› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przebudowa ulicy i zmiany w organizacji ruchu

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    21.01.2020
Informacja prasowa
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Przebudowa ulicy i zmiany w organizacji ruchu

Departament Zarząd Dróg informuje, że w związku z planowanym rozpoczęciem robót związanych z przebudową odcinka ul. Rybackiej w Elblągu, w dniu 22.01.2020 r. (środa) od godzin porannych planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Odcinek ul. Rybackiej objęty przebudową tj. od skrzyżowania z ul. Wodną na długości ok. 90m w kierunku ul. Stary Rynek zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Na pozostałym odcinku ul. Rybackiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Dojazd do ul Rybackiej odbywać się będzie z ulicy Wodnej przez ul. Mostową oraz ul. Stary Rynek.

Na odcinku ulicy Stary Rynek wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Mostowej w kierunku ul. Rybackiej i Kowalskiej. Na całej długości ulicy Mostowej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Do ul. Rybackiej dojazd będzie możliwy także przez ulicę Rzeźnicką i odcinkiem ul. Stary Rynek. Poza wymienionymi zmianami ruch w obrębie Starego Miasta odbywać się będzie zgodnie z istniejącymi zasadami. Schemat tymczasowej organizacji ruchu przedstawiony jest na załączonej mapce.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu

 Ul. Rybacka zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodną w stronę ul. Stary Rynek, na wysokości Placu katedralnego. Dziś odbyło się przekazanie terenu budowy wykonawcom, którymi są: EPGK Sp.  z o.o. w zakresie robót drogowych, Urban Construction Sp. z o. o. w ramach robót kanalizacyjnych, oraz firma Elmar Electric PPUH Marek Szmigiel w zakresie robót elektrycznych.

W ramach Inwestycji planowane jest wykonanie:

- jezdni długości około 90 m z kostki kamiennej obramowanej krawężnikami kamiennymi

- 19 miejsc parkingowych prostopadłych do osi drogi,

- chodników z kostki granitowej i płytek granitowych, zlokalizowanych po obu stronach jezdni,

- oświetlenia przebudowywanego odcinka ul. Rybackiej,

- odwodnienia przebudowywanej jezdni, chodników i miejsc parkingowych poprzez budowę wpustów i przykanalików kanalizacji deszczowej.

Podczas przebudowy zostaną również wyeksponowane przedwojenne pokrywy studzienek kanalizacyjnych, które umieszczone będą w chodniku.

Realizacja robót odbywać się przy wyłączeniu z ruchu przedmiotowego odcinka ul. Rybackiej. Aktualnie przygotowywany jest projekt organizacji ruchu, który po uzgodnieniu przez Policję i zatwierdzeniu przez Departament Zarząd Dróg będzie podstawą do wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu. O planowanych zmianach szczegółowo poinformujemy w odrębnym komunikacie, po zatwierdzeniu projektu w tym zakresie. Umowny termin zakończenia inwestycji to 30.05.20120 r. Przebudowa kosztować będzie 899,7 tys. zł. Na tę inwestycję Prezydent Witold Wróblewski stara się pozyskać dofinansowanie. Zadanie zgłoszone zostało do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rybka
ponad rok temu ocena: 0%  3
Kiedy ruszy kamera na Bulwar ?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rybka
ponad rok temu ocena: 0%  2
Kiedy naprawicie kamerę na Bulwar ????
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mm
ponad rok temu ocena: 0%  1
A co ze sciezka koscielna?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.