› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przebudowa ul. Płk. Dąbka z dofinansowaniem

› inwestycje drogowe ponad rok temu    9.08.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przebudowa ul. Płk. Dąbka z dofinansowaniem

Prawie milion złotych dofinansowania pozyskał Prezydent Witold Wróblewski z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę  ul. Płk. Dąbka. Dziś w Olsztynie podpisana została z Wojewodą Warmińsko Mazurskim Arturem Chojeckim umowa dofinansowania na ten cel.

- „ Zawieramy kolejne umowy na remonty i modernizacje lokalnych dróg. Jest to możliwe dzięki oszczędnościom, które zostały wygenerowane przy realizacji projektów przez samorządy, które wcześniej otrzymały dofinansowanie – poinformował wojewoda, zapewniając, że program będzie kontynuowany również w kolejnych latach, a środki na jego realizację większe niż dotychczas.

Już podczas pierwszego naboru wniosków do programu okazało się jak ogromna jest potrzeba, aby oprócz dróg krajowych i wojewódzkich remontowane były również drogi lokalne – gminne i powiatowe. To po nich na co dzień poruszają się mieszkańcy, dlatego chcemy, aby ich stan z roku na rok poprawiał się. W wielu przypadkach, gminy ze swoimi skromnymi budżetami, nie byłyby w stanie zapewnić środków na sfinansowanie całej inwestycji, stąd pomysł, aby 50% udział w realizacji tych inwestycji ponosiło państwo” - wyjaśnił Artur Chojecki.

Wśród samorządów, które otrzymały wsparcie w tegorocznej edycji programu jest Gmina Miasto Elbląg. Prezydent pozyskał z tego źródła środki na realizację projektu  pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego - przebudowa ul. Płk. Dąbka w Elblągu na odcinku od Al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej”.

- „Zadanie, które obecnie jest realizowane  jest  kontynuacją odnowy ulicy Płk. Dąbka, która rozpoczęta została w ubiegłym roku w ramach tzw. weekendowych remontów dróg. Obejmuje ono wymianę i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni na odcinkach ul. Płk. Dąbka, przebudowę ulicy w obszarze zjazdu do nowego budynku sądu, przebudowę ulicy w obszarze skrzyżowania ul Płk. Dąbka z ul. Cichą i ul. Brzozową oraz w obszarze skrzyżowania ul Płk. Dąbka z ul. Pionierską” – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Koszt projektu to 1.934.373,19 zł. Pozyskane dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wynosi  967.186,00 zł.

Projekt ten realizowany jest w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Elblągu, które przeznacza na ten cel 110 000 zł.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.