› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Przebudowa drogi wojewódzkiej 503. Wiemy, kiedy się zakończy!

› bieżące ponad rok temu    21.02.2014
Ines Kuraś
komentarzy 4 ocen 8 / 100%
A A A
Przebudowa drogi wojewódzkiej 503. Wiemy, kiedy się zakończy! fot. Bartłomiej Ryś

W ostatnich dniach piszemy o przebudowie drogi wojewódzkiej 503. Prace budowlane są uciążliwe dla mieszkańców Elbląga. Warto również zauważyć, że dochodzi w tym miejscu do wielu wypadków drogowych. Postanowiliśmy sprawdzić, na kiedy przewidziane jest zakończenie robót budowlanych.

Remont dróg prowadzi firma Eurovia. W Elblągu trwają dwie inwestycje tejże firmy. Ta którą się zajmiemy dotyczy przebudowy miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej 503 od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju w Elblągu. Kontrakt obejmuje przebudowę prawie 8 km drogi oraz wymianę torowiska tramwajowego wraz z trakcją na długości 3 km. Koszt robót to prawie 94 miliony złotych.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w listopadzie 2012 roku i miała trwać do IV kwartału 2013 roku. Niestety termin ten uległ zmianie.

Jak informuje Arkadiusz Danieluk z firmy Eurovia: - Przewidywany termin zakończenia robót to 30 sierpnia 2014 roku.

Zapytaliśmy również czy termin ten nie ulegnie zmianom, jak to było do tej pory. Zostaliśmy poinformowani, że jeżeli nie dojdzie do żadnych dodatkowych robót, które do tej pory zajmują 10% całego kontraktu, to przebudowa powinna zakończyć się w terminie.

Pracownik firmy Arkadiusz Danieluk poinformował nas, że kolizje dodatkowe pochodzą z różnych przyczyn. Za taki przykład podaje kable teletechniczne, które na przebudowywanej drodze są często za wysoko umiejscowione. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ popsicle
ponad rok temu ocena: 0%  4
Czy w tym terminie są też wliczone poprawki typu zapadające się studzienki i krzywe chodniki na "już skończonych" odcinkach?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ????????
ponad rok temu ocena: 33%  3
"Realizacja inwestycji rozpoczęła się w listopadzie 2012 roku i miała trwać do IV kwartału 2013 roku. Niestety termin ten uległ zmianie." Dziwne ! Dobrze pamiętam, że ul. Robotnicza na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Browarnej była rozkopana już w maju 2012 roku. (???????????)
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luki
ponad rok temu ocena: 29%  2
Budowa ma się zakończyć tuż przed wyborami czy to nie dziwi? gdyby np. zakończyła się dziś, to do wyborów wszyscy zapomną, a moze się jeszcze wiele zlego do tego czasu wydarzyć. A tak, będzie czym grać w kampanii!
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 67%  1
jasne wygrywa najtańszy a później niespodziewane dodatkowe koszty dzięki którym najtańszy jest najdroższy przestańcie robić ludziom wodę z mózgów
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.