› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Prusa jednokierunkowa. Apelujemy o ostrożność

› bieżące ponad rok temu    4.06.2014
Ines Kuraś
komentarzy 2 ocen 4 / 75%
A A A
15 zdjęćPrusa jednokierunkowa. Apelujemy o ostrożność fot. Konrad Kacprzak

Na wniosek mieszkańców, Urząd Miejski postanowił wprowadzić na ul. Prusa ruch jednokierunkowy. Obowiązuje od 1 czerwca br. To rozwiązanie będzie testowane przez trzy miesiące. Zmiany te zastosowano ze względu na częste problemy z dwukierunkowym przejazdem tą ulicą oraz bezpieczeństwo pieszych. 

W ramach konsultacji społecznych z 2012 roku przedstawionych było kilka propozycji zmian w organizacji ruchu drogowego na terenie Elbląga. Między innymi właśnie znalazła się tam sugestia o wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul Prusa. Na konsultacjach czterech mieszkańców były za wprowadzeniem takiego nakazu, a trzech przeciwko.

Jak informuje nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta: - Konsultacje odbyły się w 2012 roku. Od tego czasu do Urzędu Miejskiego zaczęły napływać zgłoszenia telefoniczne, e-mailowe oraz bezpośrednie od kilku aktywnych mieszkańców ul. Prusa, w sprawie wprowadzenia ruchu jednokierunkowego.

Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg postanowił wprowadzić takie rozwiązanie. Wzięto pod uwagę głosy mieszkańców oraz niewłaściwe praktyki kierowców, którzy ciągle parkują na jezdni przy Szpitalu Miejskim wzdłuż tej ulicy. Skutkowało to zawężeniem nawierzchni do jednego pasa ruchu, co w efekcie przy ruchu dwukierunkowym powodowało, że kierowcy jeździli po chodniku. To zaś zagrażało bezpieczeństwu pieszych.

- Przygotowując zmiany posłużono się również statystyką zdarzeń drogowych z lat 2009-2011. Wówczas miały miejsce 4 kolizje drogowe, w tym 2 na skrzyżowaniu ul. Prusa z ul. Komeńskiego. Widoczność w tym miejscu była i nadal jest mocno ograniczona poprzez drzewa, a także pojazdy niewłaściwie parkujące pomiędzy drzewami - dodaje Łukasz Mierzejewski.

Ponadto Komenda Miejska Policji w Elblągu zaopiniowała pozytywnie propozycję takich zmian na ul. Prusa. W związku z powyższym z dniem 1 czerwca br. na ulicy Prusa obowiązuje ruch jednokierunkowy od ul. Komeńskiego do ul. Żeromskiego. Zmiana jest wprowadzona na okres próbny 3 miesięcy.

ilość zdjęć 15 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ BRAWO
ponad rok temu ocena: 100%  2
Brak miejsc parkingowych przy szpitalu i przychodni, to efekt wprowadzenia opłat za wjazd na teren szpitala, no i oczywiście "genialny" pomysł przeznaczenia istniejącego (od parudziesięciu lat) przy szpitalu parkingu pod budowę mieszkań. NIE MA JAK TO W ELBLĄGU - SZPITAL, URZĄD, ZUS BEZ MIEJSC PARKINGOWYCH I Z ZAKAZEM ZATRZYMYWANIA
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niepełnosprytna
ponad rok temu ocena: 100%  1
Urządzono Parking - a miejsca dla niepełnosprawnych ????!!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.