› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Prezydent Elbląga oficjalnie otworzył kolejne rondo (+ zdjęcia)

› inwestycje drogowe ponad rok temu    8.12.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
4 zdjęćPrezydent Elbląga Witold Wróblewski i wiceprezydent Janusz Nowak dokonali dziś oficjalnego otwarcia ronda na zbiegu ulic Królewieckiej i KościuszkiPrezydent Elbląga Witold Wróblewski i wiceprezydent Janusz Nowak dokonali dziś oficjalnego otwarcia ronda na zbiegu ulic Królewieckiej i Kościuszki fot. Marcin Mongiałło

Kierowcy mogą z niego korzystać już od około 2 tygodni. 7 grudnia prezydent Elbląga Witold Wróblewski i wiceprezydent Janusz Nowak oficjalnie otworzyli rondo u zbiegu ulic Królewieckiej i Kościuszki. Jego budowa trwała zaledwie 2 miesiące. 

Inwestycja kosztowała 486 tysięcy złotych. Kwota ta została w całości pokryta ze środków własnych miasta. Wykonawcą była miejska spółka założona w ubiegłym roku – Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, która także zmodernizowała nawierzchnię ul. Kościuszki – od mostku na Kumieli przy hotelu Młyn do ul. Marymonckiej. Koszt tej drugiej inwestycji wyniósł  215 tys. zł.

Niedawno skończyła się kampania wyborcza. Zarzucano mi, że robię te rondo ze względu na wybory. Jak państwo widzicie zakończone zostało po wyborach. Dla przekory powiem, że pierwszy mój punkt na tę kadencję został zrealizowany.

 

Rondo kosztowało ok. 486 tys. zł i zostało wykonane przez naszą elbląską firmę – Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Robiliśmy to własnymi siłami, ze środków inwestycyjnych. Ten fragment do ul. Kościuszki został też przebudowany.

 

Cała inwestycja rozwiązuje duży problem komunikacyjny. Mieszkańcy, którzy tędy przejeżdzali, szczególnie w godzinach sczytu, mieli problem. Dobrze, że tych wypadków nie było aż tak dużo, ale w wielu przypadkach było tak, że niewiele brakowało. Myślę, że ta przebudowa ciągu komunikacyjnego spowoduje, że będzie tu znacznie bezpieczniej, a mieszkańcy nie będą już denerwować się, że zbyt długo stoją na skrzyżowaniu, aby móc się przemieścić. Jak państwo widzicie, ruch odbywa się płynnie

– powiedział prezydent Elbląga Witold Wróblewski.  

7 grudnia oficjalnie otwarto nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Królewieckiej i Kościuszki w Elblągu, fot. Marcin Mongiałło

Takich miejsc, w których potrzebne jest rondo jest oczywiście więcej. Myślę, że jesteśmy na etapie rekonstrukcji projektu budżetu, który będziemy chcieli uchwalić w styczniu – ze względu na to, że kampania wyborcza zabrała czas potrzebny na podjęcie tzw. uchwał okołobudżetowych. Myślę, że w pierwszej kolejności będę szukał pieniędzy ze źródeł zewnętrznych – nie tylko unijnych, ale także pieniędzy pochodzących ze Skarbu Państwa. [...] Będe chciał kontynuować dwie sprawy: weekendowe naprawy dróg oraz poprzez naszą miejską firmę Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej realizować zadania, które będą rozwiązywać problemy komunikacyjne.

– dodał.  

Głos zabrał także wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak:

Rondo zostało zrealizowane w cyklu dwumiesiecznym – tak, jak zakładała umowa. Budowa tego ronda po raz kolejny potwierdziła zasadność utworzenia Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Nie jest bowiem tajemnicą, że dzisiaj ogłaszając przetargi, a następnie je otwierając, często bywa tak, że nie mamy żadnej firmy, która zgłasza się do przetargu, a jeżeli firmy się zgłaszają, to często mają bardzo wysokie koszty realizacji. Nasza firma miejska, której możemy zlecać wykonanie inwestycji w procedurze bezprzetargowej, potwierdziła, że nie jest firmą drogą. 

 • Prezydent Elbląga oficjalnie otworzył kolejne rondo
 • Prezydent Elbląga oficjalnie otworzył kolejne rondo
 • Prezydent Elbląga oficjalnie otworzył kolejne rondo
 • Prezydent Elbląga oficjalnie otworzył kolejne rondo
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ w---ny
ponad rok temu ocena: 33%  6
nie pokazujcie te obłudne mordy!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wonnnnnnn
ponad rok temu ocena: 50%  5
won z komucha,i popaprańcami z PO
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dede
ponad rok temu ocena: 0%  4
Uwaga ! Jeśli rondo jest tak oznakowane jak na zdjęciach, to pierwszeństwo na nim ma wjeżdżający na nie !!!
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eryk
ponad rok temu ocena: 50% 3
Niestety lecz "białe trójkąty" na jezdni mówią że jesteś na drodze podporządkowanej i przed wjazdem musisz ustąpić pierwszeństwa przejazdu
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 29%  2
Tak jak było budowane to rondo, to chylę czoła! Cały czas trasa przejezdna, a rondo wybudowano, bez objazdów, zamykania ulic! Uczcie sie pisiory porządnych dezyzji od Pana Prezydenta. Brawo!
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pick
ponad rok temu ocena: 67%  1
Zdecydowana poprawa plynnosci ruchu !
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.