› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Prawidłowy montaż urządzenia do e-TOLL w 5 krokach

3 miesiące temu    27.10.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Prawidłowy montaż urządzenia do e-TOLL w 5 krokach

Wprowadzenie systemu e-TOLL wymusiło na wielu kierowcach konieczność montażu urządzeń, za pomocą których mogą rozliczać się za przejechane odcinki dróg. Do dyspozycji jest kilka metod rejestrowania trasy i dokonywania płatności. W przypadku flot firmowych optymalnym rozwiązaniem jest używanie urządzenia OBU dla e-TOLL. Sprawdź, jak je zamontować.

Montaż urządzenia e-TOLL – co trzeba wiedzieć?

E-TOLL jest państwowym systemem nadzorowanym przez Krajową Administrację Skarbową. Służy do poboru opłat za przejazd wybranymi autostradami, drogami ekspresowymi i krajowymi. W praktyce chodzi o te odcinki, które są zarządzane przez państwowe instytucje.

Obecnie na dwóch odcinkach obowiązuje wyłącznie ten system, dlatego montaż e-TOLL lub korzystanie z rządowej aplikacji jest tam konieczne. Chodzi o:

 • autostradę A2 pomiędzy Koninem Wschód a Strykowem, 
 • autostradę A4 pomiędzy Bielanami Wrocławskimi a Gliwicami Sośnicą.

Na tych odcinkach nie ma możliwości skorzystania z Manualnego Systemu poboru Opłat, dlatego montaż e-TOLL, zakup biletu lub rejestracja w aplikacji są jedynymi dopuszczalnymi rozwiązaniami. Na pozostałych trasach jest opcja dokonania płatności „na bramkach”, jednak również można tam skorzystać z funkcjonalności, jakie dają urządzenia e-TOLL. 

Dlaczego warto wykonać montaż e-TOLL?

Montaż e-TOLL daje kierowcy dużą wygodę. Nie musi zatrzymywać się przed wjazdem na płatny odcinek drogi ani znacząco zmniejszać prędkości. Nie dotyczą go także kolejki przed bramkami, które na niektórych autostradach są powszechnym zjawiskiem. 

Dla samochodów wyposażonych w OBU dla e-TOLL najczęściej są wyznaczone oddzielne przejazdy – wystarczy je minąć i można kontynuować jazdę. Urządzenie pokładowe zadba o prawidłową rejestrację trasy. 

Montaż e-TOLL jest przydatny szczególnie firmom, które zarządzają flotą pojazdów. Dzięki generowanym raportom mogą łatwiej i szybciej dokonywać rozliczeń wewnątrzfirmowych oraz fiskalnych. Sprawdź, jak zamontować e-TOLL w samochodzie.

Montaż urządzenia OBU krok po kroku

Montaż e-TOLL nie jest trudny i zajmuje jedynie kilka minut. Z tego poradnika dowiesz się, jak założyć w pojeździe urządzenie zasilane bezpośrednio z akumulatora. 

1. Zlokalizuj akumulator

Zlokalizuj akumulator i sprawdź, gdzie znajdują się jego zaciski. Warto je oczyścić, ponieważ zwykle są zabrudzone. Przygotuj powierzchnię akumulatora do montażu e-TOLL. Powinna być czysta i sucha. Upewnij się, że przewody urządzenia będą miały właściwy dostęp do zacisków.

2. Przyklej urządzenie OBU

Nakieruj przewody zasilające urządzenie w stronę przodu pojazdu. Zdejmij czerwoną taśmę dwustronną i przyklej OBU e-TOLL do powierzchni akumulatora.

3. Podłącz zasilanie

Czerwony kabel zasilający urządzenie przymocuj do zacisku dodatniego, natomiast czarny podłącz do bieguna ujemnego.

4. Poczekaj na instalację

Poczekaj, aż wskaźniki LED zaczną świecić na zielono. Może to chwilkę potrwać. Jeśli obie diody się świecą, to znaczy, że urządzenie działa poprawnie. 

5. Montaż e-TOLL zakończony sukcesem

Instalacja się powiodła i Twoje urządzenie jest gotowe do pracy. Więcej wskazówek znajdziesz w instrukcji obsługi. Jeśli masz wątpliwości lub coś nie działa prawidłowo, skontaktuj się z producentem OBU e-TOLL. 

Urządzenia OBU e-TOLL są bardzo chętnie wykorzystywane przez kierowców zawodowych i nie tylko. To przede wszystkim duża wygoda i pewność, że nie narazisz się na mandat podczas poruszania się płatnymi odcinkami dróg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.