› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pozycje na weekend – 25, 26 i 27 września

› imprezy ponad rok temu    25.09.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pozycje na weekend – 25, 26 i 27 września

To ostatni weekend września i za razem pierwszy podczas kalendarzowej jesieni. Poza spacerami w poszukiwaniu grzybów, polecamy kilka innych wydarzeń, z którymi zapoznać się możecie jak zawsze w naszym piątkowym cyklu „Pozycje na weekend”.

Piątek, 25 września
Piątek to przede wszystkim Otwarte Mistrzostwa Polski Elbląg Cup II turniej - edycja XVII w Piłce Siatkowej na Siedząco. Finałowe mecze i zakończenie turnieju zaplanowane są na sobotę.

Poza tym piątek wygląda dość spokojnie. Rozpoczynają się oficjalnie obchody Światowego Dnia Turystyki w województwie, które otwiera uroczysta konferencja. Jednak najciekawsze wydarzenia czekają na mieszkańców w sobotę i niedzielę.

Dla tych, co chcą spędzić leniwie piątek, polecamy udać się do kina Światowid. Tam pojawią się dwa nowe filmy - „Król życia” i „Czy naprawdę wierzysz?” Ponadto w dalszym ciągu możecie obejrzeć filmy: „Młodość”, „Klub włóczykijów” i „Anatomia zła”.

Ponadto, kto zdąży przed zamknięcie, może udać się do Biblioteki Elbląskiej na wystawę rysunków Jana Siekiery w Galerii Spatium Novum oraz do 5 filii Biblioteki Elbląski na Osiedlu Zawada, gdzie jest wystawa „Moje miasto Elbląg – lata 90-te”.


Sobota, 26 września
Sobota zapowiada się na bogato! Przede wszystkim za sprawą rozpoczynającej się akcji „Elbląg za pół ceny”. Sprawdź, gdzie warto wybrać się, aby zapłacić mniej, a zabawić się podwójnie!

Najwięcej pozycji na ten dzień pojawiło się w tematyce sportowej. Po pierwsze - Otwarte Mistrzostwa Polski Elbląg Cup II turniej - edycja XVII w Piłce Siatkowej na Siedząco, gdzie odbędą się finałowe mecze. 

Każdy kibic i fan Olimpii Elbląg wie, że w sobotę piłkarze podejmą walkę ze Zniczem Biała Piska. Kolejna impreza sportowa to Otwarte Zawody Wspinaczkowe, które odbędą się w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego.

Warto wspomnieć również o akcji Centrum Tańca Promyk - „Mamo, Tato zrób to ze mną”. Taneczne zajęcia skierowane są do dzieci od lat 4 i ich rodziców. Rodziny zapraszamy również na pierwszy Festyn Rodzinny Plac Zabaw, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej na 6.


W Bibliotece Elbląskiej rozegrany zostanie turniej gry „Magic: The Gathering”. Turniej odbędzie się w ramach comiesięcznych Sobotnich Eventów Fantastyki organizowanych przez RPG Elbląg przy współpracy z biblioteką

Z wydarzeń godnych polecenia warto wspomnieć o największym Zlocie Nocnej Jazdy w Elblągu. Tankujcie auta do pełna i kierujcie się na parking Giełdy Elbląskiej przy sklepie Nomi! Jeżeli macie czas i chęci w ciągu dnia, to zachęcamy do zapoznania się z VII edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM w Trójmieście.

Dla żądnych muzycznych doznań polecamy zainteresować się koncertem Mjut w Mjazzdze.

Oczywiście nie możemy pominąć atrakcji związanych ze Światowymi Dniami Turystyki w Elblągu. Do wyboru w sumie siedem wydarzeń. Niestety można zdecydować się tylko na jedno, gdyż prawie wszystkie rozpoczynają się o godzinie 8:00 albo 9:00.

Dla kinomaniaków propozycje ma jak zawsze kino Światowid, gdzie możecie wybierać spośród pięciu filmów:  „Król życia”, „Czy naprawdę wierzysz?”, „Młodość”„Klub włóczykijów” i „Anatomia zła”. Ponadto w CSE Światowid odbędzie się ogólnopolskie akcja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+ Kultura", dzięki której wstęp do kina na film „Młodość” kosztować będzie jedynie 10 złotych. Dla dzieci też jest specjalna propozycja - 2. odsłona festiwalu filmowego Kino Dzieci, który potrwa w sumie do 3 października.

Ostatnia propozycja od CSE „Światowid” to warsztaty pod hasłem "Czym jest digitalizacja?" prowadzone w Ośrodku Kultury w Młynarach.


Niedziela, 27 września
W niedzielę możecie liczyć na relacji video na żywo z meczu pomiędzy KS Meble Wójcik, a OKPR Warmia Traveland Olsztyn. Kto nie może być osobiście na meczu, zachęcamy do oglądania naszej relacji!

Tego dnia również EKS Start Elbląg będzie walczyć o zwycięstwo z KPR Ruch Chorzów. Zachęcamy do dopingu!

Dla zwolenników wypoczynku na dwóch kółkach, zapraszamy na wycieczkę rowerową szlakiem Kanału Elbląskiego organizowaną przez PTTK Elbląg. Start o godzinie 9:00 z okolic ronda Kaliningrad.

W niedzielę przypada ważna, 76 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości odbędą się o godzinie 11:00.

Ostatni dzień weekendu to również kontynuacja rozpoczętych już wydarzeń. Wśród nich znajduje się "Elbląg za pół ceny" i targi motoryzacyjne 3TM.

Swoje akcje kontynuuje również kino Światowid, gdzie odbywa się drugi festiwal filmowy „Kino Dzieci” oraz „60+ Kultura”. Poza tym oczywiście możecie obejrzeć filmy:  „Król życia”, „Czy naprawdę wierzysz?”, „Młodość”„Klub włóczykijów” i „Anatomia zła”.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.