› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Powiat braniewski. Mężczyzna i nastolatek kradli paliwo

› policja 4 miesiące temu    12.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat braniewski. Mężczyzna i nastolatek kradli paliwo

41-latek i 17-latek włamywali się po paliwo do koparek oraz maszyn budowlanych znajdujących się na terenie powiatu braniewskiego. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Jest akt oskarżenia.

W maju i czerwcu policja otrzymała zgłoszenia kradzieży paliwa z koparek znajdujących się na terenie powiatu braniewskiego. Kryminalni analizowali każdy przypadek złodziejskiego procederu i prowadzili działania operacyjne.

Pod koniec czerwca br. funkcjonariusze wytypowali miejsce, w którym może dojść do kolejnego włamania. Chwilę po północy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 17-latka, który próbował dostać się do koparki. Policjanci wiedzieli, że nie działał sam. Po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymali jego 41-letniego „wspólnika”

- wyjaśnia sierż. szt. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany wówczas materiał dowodowy stanowił podstawę do powiązania zatrzymanych z 8 podobnymi przestępstwami. Policjanci ustalili jednak, że włamań, za które odpowiedzialni są mężczyźni jest znacznie więcej.

Kryminalni potwierdzili, że 41-latek i 17-latek przestępczą działalność rozpoczęli w styczniu 2018 roku. Od tego czasu mężczyźni włamywali się m.in. do koparek i maszyn budowlanych. W ich zainteresowaniu było przede wszystkim paliwo. Straty pokrzywdzeni oszacowali nad ponad 30.000 zł

- informuje sierż. szt. Sorkowicz.

Starszy z mężczyzn usłyszał 46 zarzutów, w tym 44 dotyczące kradzieży z włamaniem. 17-latkowi policjanci przedstawili 18 zarzutów, w tym 16 związanych z włamaniami. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Jest akt oskarżenia w tej sprawie.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.