› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Poważny wypadek na DK 16. Zmienna pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu na drodze

› region ponad rok temu    16.07.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poważny wypadek na DK 16. Zmienna pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu na drodze fot. KPP w Ostródzie

Mimo wakacji, od kilku dni pogoda w naszym kraju nie wskazuje na to, że trwa lato. Silne opady deszczu, mgły znacznie ograniczają widoczność. Mokra i śliska nawierznia również nie sprzyja kierowcom, którzy często zapominają o tym, że zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu.

Wiele osób wyrusza w wakacyjne podróże. By przebiegały one bezpiecznie warto pamiętać, że zmienna pogoda wpływa nie tylko na nasze samopoczucie ale również na zachowanie auta na drodze.

Od kilku dni obserwować możemy intensywne opady deszczu i mgły, które znacznie ograniczają widoczność. Mokra i śliska nawierzchnia również nie sprzyja bezpieczeństwu. Kierowcy często zapominają, że wraz ze zmianą pogody powinna zmienić się również technika prowadzenia pojazdu.

Warto pamiętać również o wpływie pogody na nasze samopoczucie. Pochmurny dzień sprawia, że możemy czuć się rozkojarzeni i senni. Trzeba wziąć to pod uwagę wyruszając w podróż i zachować szczególną ostrożność na drodze.

Śliska nawierzchnia, nadmierna prędkość czy brak skupienia na drodze? Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło 12 lipca 2018 r. na drodze krajowej nr 16 pomiędzy miejscowościami Tyrowo i Wirwajdy.

fot. KPP w Ostródzie

Około godz. 11:30 na łuku drogi kierująca citroenem 44- letnia mieszkanka województwa podlaskiego zjechała na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyła się z ciężarówką przewożącą łodzie, którą podróżowało dwóch mężczyzn. Niesiony siłą uderzenia citroen uderzył następnie w jadącą za nim skodę.

4 osoby podróżujące citroenem i dwie osoby ze skody z obrażeniami ciałą trafiły do szpitali. Na szczęście, mężczyźni z mana nie odnieśli żadnych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali 44- latce prawo jazdy i sporządzili dokumentację z miejsca zdarzenia. Obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego wypadku.

KPP w Ostródzie

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.