› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Porównywarka OC - sprawdź, czy nie przepłacasz za ubezpieczenie samochodu

› bieżące 5 miesięcy temu    6.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 6 ocen 11 / 100%
A A A
Porównywarka OC - sprawdź, czy nie przepłacasz za ubezpieczenie samochodu

Całkiem niedawno kupowałeś ubezpieczenie OC, jednak okazuje się, że już niebawem minie 12 miesięcy i będziesz poszukiwał nowej oferty? A może do końca polisy zostało sporo czasu, jednak masz wrażenie, że cena Twoje ubezpieczenia jest za wysoka? Niezależnie od tego, ile czasu pozostało do końca trwania polisy, warto sprawdzić, czy nie przepłacasz za ubezpieczenie samochodu.

Ubezpieczenie OC – ten sam zakres, różne stawki

Ubezpieczenie OC pojazdu jest w Polsce obowiązkowe. Jego zakres jest określony ustawowo i jest zawsze taki sam. OC zadziała w sytuacji, kiedy na skutek użytkowania pojazdu kierowca wyrządzi komuś szkodę osobową lub rzeczową. Odszkodowanie z tytułu OC przysługuje osobie, która poniesie szkodę z tytułu ruchu pojazdu, a jej następstwem będzie zniszczenie lub uszkodzenie mienia, uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie ciała lub śmierć. Co bardzo ważne, ubezpieczenie OC nie jest przypisane do kierowcy, ale do konkretnego pojazdu – w związku z tym odszkodowanie przysługuje osobie poszkodowanej niezależnie od tego, kto prowadzi pojazd.

Choć zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, stawki polisy u poszczególnych ubezpieczycieli mogą się znacząco różnić. W niektórych przypadkach różnice w cenach polisy mogą sięgać nawet kilkaset złotych. Z tego powodu warto znaleźć ubezpieczenie OC w jak najniższej cenie.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Znalezienie najtańszego OC nie musi być trudne. Wystarczy dokładnie porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę, w której polisa jest najtańsza. Podstawowym błędem wielu kierowców jest korzystanie przez wiele lat z usług jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, bez upewniania się, czy OC nie byłoby tańsze w innej firmie. Doskonałym sposobem na znalezienie tańszej oferty jest korzystanie z internetowych porównywarek OC. Kalkulator pozwala na uzyskanie szczegółowych informacji na temat oferty w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych – z uwzględnieniem potrzeb danego kierowcy. Co bardzo ważne, nowoczesne kalkulatory OC oferują również możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy eksperta, który doskonale zna oferty poszczególnych towarzystw i może pomóc w wyborze tej najtańszej, a zarazem najlepszej.

Nie warto czekać do końca trwania polisy OC

Choć wielu kierowców czeka z poszukiwaniem najlepszej oferty OC do końca trwania obecnej polisy, warto zainteresować się tematem nieco wcześnie. Być może okaże się, że inne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaoferować nie tylko tańsze OC, ale też pakiet dodatkowych korzyści – na przykład możliwość zachowania zniżek OC pomimo jednej lub kilku stłuczek w ciągu roku. W przypadku znalezienia tańszego OC możliwa jest rezygnacja z usług obecnego ubezpieczyciela i zmiana firmy, w której wykupiona będzie polisa. Dzięki kalkulatorowi OC porównanie ofert zajmuje tylko kilka minut, a oszczędności mogą być znaczne. Nawet jeśli dany kierowca nie planuje zmiany ubezpieczyciela przed końcem trwania polisy, może on zyskać cenne informacje na temat obowiązujących stawek OC i dowiedzieć się, czy cena jego polisy jest korzystna, czy może warto rozejrzeć się za innym towarzystwem ubezpieczeniowym, które może zaoferować niższą cenę.

Upewnij się, że nie przepłacasz za OC

Pomimo tego, że zakres ubezpieczenia OC jest zawsze identyczny, stawki w poszczególnych towarzystwach są bardzo różne. Z tego powodu warto śledzić oferty poszczególnych firm, aby mieć pewność, że rzeczywiście obecna oferta jest najbardziej korzystna. Najwygodniejszym narzędziem będzie kalkulator OC – wystarczy kilka minut, aby poznać dopasowane do siebie oferty i zyskać możliwość zmiany firmy ubezpieczeniowej na taką, która będzie tańsza.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MaciekRoszak
4 miesiące temu 6
Super, ja właśnie sprawdziłem i okazało się, że przepłaciłem i to nawet sporo :( Już drugi raz tego błędu nie popełnię. Od razu najpierw kalkulator a potem OC.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beata44
4 miesiące temu 5
Mój mąż znalazła na Porówneo OC tańsze o 190zł a wszyscy w tym i sam on zarzekali się że taniej już nie da rady, że to nie możliwe a jednak można i to bez większych starań.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kris
4 miesiące temu 4
Jest ok. OC taniej
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Majka56
4 miesiące temu 3
Zaraz siadam do liczenia. Właśnie na dniach muszę wykupić OC. Nie ma na co czekać, jak widać można na tym zaoszczędzić. Będzie na nową kieckę! :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mat
4 miesiące temu 2
Ta porównywarka OC wypada całkiem lepiej niż konkurencja.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kacccpeeer
4 miesiące temu 1
Sprawdziłem ta porównywarke OC i na oko wydaje się całkiem spoko
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.