› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pomóż innym – oddaj krew podczas Święta Chleba!

› zapowiedzi ponad rok temu    2.09.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pomóż innym – oddaj krew podczas Święta Chleba! fot. archiwum elblag.net

Podczas tegorocznego Święta Chleba w Elblągu odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Motoserce, organizowanej przez kluby motocyklowe z całej Polski. Krwiobus ustawiony zostanie na elbląskiej starówce 3 września (sobota). Krew będzie można oddawać od godziny 9.

Moto Team Elbląg wraz z Klubem Motocyklowym Road To North gorąco zachęca do udziału w akcji.

- W 2015 zebraliśmy 24 litry ratującej życie krwi. Na 3 września przygotowaliśmy małą niespodziankę, która umili ten dzień wszystkim obecnym. Gorąco zapraszamy. Pamiętajcie: krew darem życia – przypominają organizatorzy.

Kto może oddać krew? Każdy kto jest w wieku 18-65 lat, waży powyżej 50 kg, przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem Pesel, odpowiada wymaganiom zdrowotnym pozwalającym na ustalenie na podstawie badań lekarskich i badań laboratoryjnych, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy w szczególności na skutek występowania przeciwwskazań stałych lub czasowych do pobrania krwi. Temperatura ciała krwiodawcy nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza. Każda osoba przechodzi przed oddaniem krwi badanie lekarskie.

- Wystarczy przyjść, wypełnić wniosek i wejść do autobusu. Jest tam lekarz, który nas zbada oraz pielęgniarki, które zaopiekują się Wami – zachęcają organizatorzy Motoserca.

Moto Team Elbląg

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.