› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Policyjne podsumowanie weekendu

› policja ponad rok temu    5.06.2017
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Policyjne podsumowanie weekendu fot. nadesłane

Policjanci w miniony weekend zrealizowali 189 interwencji podczas, których wylegitymowali ponad 400 osób. Funkcjonariusze prewencji skontrolowali łącznie 28 pojazdów, natomiast policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili blisko 200 badań kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Podczas weekendu doszło także do 3 poważnych wypadków drogowych.

Pierwszy, śmiertelny, miał miejsce w ciągu ulicy Fromborskiej. Tam kierujący hyundaiem accent 33-letni mężczyzna, najpierw nie zatrzymał się do stacjonarnej kontroli drogowej a następnie jadąc z nadmierną prędkością zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął 27-letni pasażer auta. Kierujący w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce tego samego dnia czyli w piątek około godziny 21.50. Kierujący vw golfem mężczyzna jadąc w kierunku Jagodna stracił panowanie nad autem, zjechał na prawe pobocze, i wywrócił się na dach. Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn 46-latka i 61-latka. Od obu wyczuwalny był zapach alkoholu. Żaden z mężczyzn nie przyznał się do kierowania autem. Od obu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Trzeci wypadek miał miejsce w niedzielę w miejscowości Kraskowo. Tam, kierujący vw vento mężczyzna uderzył w drzewo. Wcześniej pokonując zakręt stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i zjechał na prawe pobocze. W wyniku zdarzenia kierujący i pasażer doznali obrażeń. Przewieziono ich karetką do szpitala. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

- Opisanych powyżej wypadków można było uniknąć – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest nadmierna prędkość i brawura. W jednym z nich doszedł jeszcze alkohol. To mieszanka, która powoduje tragedię nie tylko samych uczestników wypadku, ale też często dotyka ich rodziny.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anonimek1
ponad rok temu ocena: 0%  1
Ten wypadek na Fromborskiej to masakra, nie było czego zbierać...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.