› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Policjanci podsumowali działania NURD

› policja 11 miesięcy temu    7.04.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj, na terenie miasta i powiatu elbląskiego, działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 51 wykroczeń popełnionych przez pieszych i kierujących. Tylko w 4 przypadkach piesi popełnili wykroczenie. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 46 mandatów karnych, a w pozostałych przypadkach kontrole zakończyły się pouczeniami. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 12 zdarzeń drogowych, przeprowadzili 151 kontroli trzeźwości (jeden kierowca 0,6 promila) i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

Działania NURD były prowadzone wspólnie z żandarmerią wojskową, strażą graniczną oraz policjantami z Olsztyna.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.