› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Policja sprawdzała bezpieczeństwo pieszych. Jest nad czym pracować

› policja ponad rok temu    11.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Policja sprawdzała bezpieczeństwo pieszych. Jest nad czym pracować

Policjanci z elbląskiej drogówki przeprowadzili w ostatnim czasie kilkanaście działań mających na celu bezpieczeństwo pieszych oraz bezpieczną drogę do szkoły. Z uwagi na szybko zapadający zmrok, a przez to dużo gorszą sytuację pieszych, działania te nasiliły się. Dziś od godziny 6.00 trwa w mieście kolejna taka akcja.

Tylko podczas ostatniej akcji o nazwie "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci skontrolowali ponad 60 pojazdów w tym 3 autobusy przewożące dzieci. W 2 przypadkach stwierdzono niewłaściwy sposób przewożenia dzieci w samochodach (brak fotelika, niezapięte pasy bezpieczeństwa). Policjanci kontrolowali również pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Postępowanie takie kończyło się zazwyczaj mandatem karnym.

- Jesteśmy wyczuleni na pieszych - mówi jeden z policjantów ruchu drogowego. - Są sytuacje, gdy widzimy osobę idącą poboczem poza obszarem zabudowanym i upominamy ją, by używała elementów odblaskowych lub latarki. Nierzadko taka osoba dostaje od nas odblaskową kamizelkę.

Dzisiejsze działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 rano i potrwają do 22.00. Policjanci kontrolują w tym czasie zarówno pieszych, jak i kierowców naruszających przepisy związane z bezpieczeństwem pieszych.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.