› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Policja radzi: Na mikołajki podaruj swoim dzieciom bezpieczeństwo

› bieżące ponad rok temu    6.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
4 zdjęćPolicja radzi: Na mikołajki podaruj swoim dzieciom bezpieczeństwo fot. KMP Elbląg

6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Z okazji tego święta, rodzice lub opiekunowie podrzucają do buta swoich dzieci prezenty. Zazwyczaj są to drobne upominki lub słodycze. W tym wyjątkowym dniu warmińsko-mazurscy policjanci postanowili sprawdzić czy rodzice, obdarowali swoje pociechy tym, co najcenniejsze, czyli bezpieczeństwem. Kontrolując samochody, funkcjonariusze sprawdzą, czy dzieci podróżują w fotelikach. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, którzy przestrzegają przepisów, otrzymają pluszowe maskotki. Mikołajkowe działania realizowana są na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Przepisy jasno określają zasady przewozu dzieci. - W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym”. - Ten sam artykuł w punkcie 4 mówi o zakazie ,,przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy, na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego, wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera” oraz zakazuje ,,przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego” .

Od początku roku warmińsko-mazurscy policjanci ujawnili 9337 wykroczeń dotyczących niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach  ochronnych.

Zgodnie z taryfikatorem, kierowcom  i pasażerom, którzy podróżują samochodem bez pasów bezpieczeństwa grozi mandat karny w wysokości 100 zł. oraz 2 lub 4 punkty karne. Natomiast przewożenie dzieci bez fotelika ochronnego zagrożone jest karą 150 zł i 6 punktami.

W trakcie dzisiejszych działań policjanci wręczają kontrolowanym uczestnikom ruchu drogowego maskotki, które są symbolem ogólnopolskiej kampanii ’’Klub pancernika klika w fotelikach” i mają przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego podróżowania.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 • Policja radzi: Na mikołajki podaruj swoim dzieciom bezpieczeństwo
 • Policja radzi: Na mikołajki podaruj swoim dzieciom bezpieczeństwo
 • Policja radzi: Na mikołajki podaruj swoim dzieciom bezpieczeństwo
 • Policja radzi: Na mikołajki podaruj swoim dzieciom bezpieczeństwo
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.