› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Policja będzie sterowała ruchem w czasie wakacyjnych korków na DK7?

› bieżące ponad rok temu    20.07.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 4 ocen 6 / 67%
A A A
Policja będzie sterowała ruchem w czasie wakacyjnych korków na DK7? fot. Google Street View

Każdy weekend (zwłaszcza piątek i niedziela) to prawdziwy koszmar dla kierowców jadących w kierunku Krynicy Morskiej i, analogicznie, Warszawy. Odcinek drogi krajowej numer 7 pomiędzy Elblągiem, a Nowym Dworem Gdańskim zapadł w pamięci niejednej rodziny, która jechała na wakacje. W związku z tym pytamy – czy dodatkowe patrole policji, których zadaniem byłoby ręczne sterowanie ruchem, pomogłyby w szybszym rozładowaniu zatorów?

Pytamy, ale odpowiedzi... nie otrzymujemy. Do rzeczników prasowych elbląskiej policji przesłaliśmy zapytania 7 lipca, następnie 9 lipca. Do dziś nikt z nami się nie skontaktował w tej sprawie.

Pytaliśmy m.in. o to czy wzorem lat ubiegłych możemy się spodziewać dodatkowych patroli policji tam, gdzie "siódemka" najbardziej się korkuje. Jako przykład takiego miejsca podaliśmy skrzyżowanie, które widać na zdjęciu głównym do tegoż artykułu. Niestety, takich „wąskich gardeł” jest na opisywanym odcinku o wiele więcej.

Rzeczników prasowych prosiliśmy również o ogólną charakterystykę pracy policjantów podczas największych, wakacyjnych zatorów. Co oczywiste – również nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Nową, ekspresową, dwupasmową DK7 pojedziemy dopiero za kilka lat. Do tego momentu musimy się nauczyć stać w korkach bądź „siódemkę” skrzętnie omijać. Przynajmniej do Nowego Dworu Gdańskiego możemy próbować przedostać się przez okoliczne wioski i miasteczka. Gwarancji, że w ten sposób ominiemy korki na DK7 jednak nie ma.

Czy Waszym zdaniem patrole policji, które ręcznie sterowałyby ruchem, pomogłyby w sprawniejszym pokonywaniu trasy Elbląg-Nowy Dwór Gdański?

Piszcie!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wieczna chwała projektantom
ponad rok temu ocena: 33%  4
Na prezentowanym zdjęciu wystarczyło zaprojektować pas włączeń dla aut skręcających w stronę Elbląga, ale ktoś wpadł na pomysł żeby zrobić tam betonową wyspę. Kierowcy skręcający na E-g nie dość że muszą przeciąć 3 pasy (2+pas do skrętu) to jeszcze zmuszeni są pakować się pod koła autom szybciej jadącym siódemką.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 60%  3
nie tylko w weekendy, codziennie po 19 już są korki...
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obcy
ponad rok temu ocena: 50%  2
Jakby kierowcy myśleli za kierownicą nie tylko o sobie, to korków by nie było.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janos
ponad rok temu ocena: 40%  1
Panie Rysiu, nie ma w Polsce drogi E7. Wystarczy wziąć pierwszą z brzegu mapę samochodowa aby się o tym przekonać. Trochę rzetelności i wiedzy by się przydało.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.