› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Połączenie opieki nad dzieckiem i praca w domu jest możliwe! Dowiedz się jak

› bieżące 2 miesiące temu    3.04.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Połączenie opieki nad dzieckiem i praca w domu jest możliwe! Dowiedz się jak

Choć zajmowanie się dzieckiem jest niesamowicie absorbujące, nie da się ukryć, że urlop macierzyński to doskonała okazja do przemyślenia swojej ścieżki kariery.

Oczywiście, każda kobieta ma swój własny proces i opiekuje się dzieckiem w sposób, który uważa za najbardziej słuszny, ale jeśli marzysz o tym, by opiekując się dzieckiem również pracować w domu, nie daj sobie wmówić, że to niemożliwe! Poniżej przedstawimy Ci, na co powinnaś zwrócić uwagę, jeśli myślisz o podjęciu takiej pracy.

Znaj swoje dziecko

Każde dziecko jest inne i tylko matka tak naprawdę jest najlepiej w stanie ocenić, jaka praca byłaby odpowiednia do jego potrzeb. Niektóre dzieci mają bardzo wysokie potrzeby, trzeba je ciągle tulić i być przy nich - w takich sytuacjach możemy mieć nieco mniej czasu na pracę, lub po prostu nastawić się na to, że zaczynamy pracę w momencie, kiedy dziecko pójdzie spać. Oczywiście, niektóre dzieci bardzo chętnie same się sobą zajmą - w takim przypadku wystarczy, że będziesz w pobliżu i, z laptopem na kolanach, będziesz jedynie obserwować swoje dziecko, by być w pogotowiu, podczas gdy ono same sobie zajmie czas.

Jak każdy rodzic pewnie wie, temperament to nie wszystko - to, jak wiele czasu musimy poświęcić dziecku zależy też od jego wieku. Pocieszające jest więc to, że z biegiem lat będzie nam coraz łatwiej znaleźć chwilę na dodatkowe zlecenia. Jeśli martwisz się o to, czy starczy Ci dość czasu na dobre wychowanie, to w tym tak naprawdę dużo więcej zależy od metody niż od ilości godzin. By zyskać na czasie, warto jest rozważyć opcję pomocy domowej, dzięki której na przykład łatwiej uporasz się ze sprzątaniem.

Zwróć uwagę na swoją przestrzeń

Choć w pewnym wieku można pilnować dzieci z odległości, to trzeba pamiętać o tym, że na już poruszające się dzieci czyha dużo więcej niebezpieczeństw. Ostre kanty, luźne kable, gniazdka - wszystko to może być bardzo niebezpieczne, a dziecku wystarczy chwila, by do nich dotrzeć. Dlatego jeśli zamierzasz pracować w domu, konieczne będzie odpowiednie dostosowanie swojego mieszkania. Upewnij się, że wszystko, co może stanowić jakiekolwiek zagrożenie jest odpowiednio wcześniej schowane, a kąty zakryte odpowiednią liczbą warstw. Zadbaj też o to, by wszystkie Twoje rzeczy związane z pracą były poza zasięgiem dziecka, w przeciwnym razie nie tylko zagrażasz dziecku, ale możesz również utrudnić sobie pracę.

Grunt to organizacja

Zdanie to może się wydawać banalne, ale naprawdę nie da się przecenić wartości odpowiedniej organizacji. Co prawda każde dziecko zachowuje się w jakimś stopniu chaotycznym i nie możemy zaplanować naszego grafika co do minuty, ale można być przygotowanym na wiele różnych sytuacji. Mając chociaż ogólny zarys planu dnia i zachowując solidną dozę elastyczności, możemy zrobić znacznie więcej, niż byłoby możliwe inaczej. Główną podwaliną organizacji jest więc, w tym przypadku, sama chęć organizacji - jeśli podejdziemy do tego w odpowiedni sposób, możemy naprawdę w ciągu dnia dokonać wiele.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.