› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pod Pasłękiem rozbił się wojskowy odrzutowiec! (aktualizacja)

› region ponad rok temu    6.07.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Pod Pasłękiem rozbił się wojskowy odrzutowiec! (aktualizacja)

Około godziny 2.00 w nocy 6 lipca (piątek) we wsi Sakówko (około 2 km na południowy-zachód od Pasłęka) rozbił się wojskowy samolot odrzutowy.

W chwilę po uderzeniu w ziemię zaobserwowano duże płomienie i chmury dymu. Na miejsce przybyły służby ratownicze. Okoliczności wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Pochodzący z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku myśliwiec MiG- 29 spłonął. Przyczyna katastrofy nie jest na razie znana. Pilot katapultował się, ale nie przeżył. Został znaleziony martwy kilkaset metrów od wraku samolotu.

Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku. Została objęta opieką psychologiczną. Tragicznie zmarły pilot posiadał ponad 850 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach.

– przekazało w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.

O godzinie 9.00 odbyła się konferencja prasowa w związku z katastrofą podczas której wypowiadał się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Jarosław Mika. Poinformowano wówczas, że do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy MiG-29 loty przy użyciu tego statku powietrznego zostały wstrzymane.

Miejsce zdarzenia od razu zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu. W chwili obecnej na miejscu zdarzenia trwają czynności określone w art. 308 kodeksu postępowania karnego. Prokuratorzy osobiście zabezpieczają wszystkie ślady i dowody, w celu dokładnego i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, między innymi przeprowadzane są oględziny. Czynności prowadzone są przez trzech prokuratorów z Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz dwóch prokuratorów z Działu do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe. W późniejszym terminie w Zakładzie Medycyny Sądowej prokurator z udziałem biegłego lekarza przeprowadzą sekcję zwłok zmarłego pilota. Prokuratorzy podejmują również czynności dowodowe zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności i przyczyn tej katastrofy. Postępowanie zostało objęte nadzorem Departamentu do Spraw Wojskowych Prokuratury Krajowej. 

– informuje komunikat Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi czynności w sprawie katastrofy.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 8
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Koza102
ponad rok temu ocena: 100%  2
chmury mu nieba już nie przysłonią :( [*]
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ allla
ponad rok temu ocena: 100%  1
Bardzo mi przykro. Wyrazy współczucia dla rodziny.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.