› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pochwalmy policję. Za co? Za kontrolę prędkości!

› daj znać ponad rok temu    22.09.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 10 ocen 3 / 100%
A A A
Pochwalmy policję. Za co? Za kontrolę prędkości! fot. Bartłomiej Ryś

Być może to zmiana komendanta, być może rządzący komendą zaczęli wsłuchiwać się w głos dziennikarzy i mieszkańców. Liczy się jednak efekt: policjanci rozpoczęli kontrole prędkości dokładnie tam, gdzie służy to poprawie bezpieczeństwa na drogach. Gdzie? Chociażby przy szkołach.

Na początku roku temat ten zapoczątkowała radna Halina Sałata (PiS) na sesji Rady Miejskiej. Zwróciła uwagę na to, że patrole policyjne z „suszarkami” powinny być ustawiane zwłaszcza tam, gdzie w pobliżu dróg znajdują się szkoły, przedszkola itd. Nasza redakcja zwróciła uwagę przede wszystkim na aleję Piłsudskiego. Przy skrzyżowaniu z ul. Beniowskiego stał tam niegdyś fotoradar, który strzegł ograniczenia prędkości do 40 km/h. Po zmianie przepisów urządzenie zostało zdemontowane a kierowcy mocniej przyciskali gaz.

Miejsce to jest szczególnie niebezpieczne nie tylko ze względu na Szkołę Podstawową nr 6, ale i też w obrębie skrzyżowania znajduje się duża ilość przejść dla pieszych. Parędziesiąt metrów dalej jest natomiast park – dzieci potrafią się zapomnieć i wybiec na ulicę. W takich sytuacjach każdy kilometr jest na wagę złota – im jest ich mniej tym mniejsza jest i droga hamowania pojazdu.

Jeden z naszych Czytelników pamiętał nasze publikacje i wczoraj, 21 września, zatelefonował do nas z informacją, że właśnie w tym miejscu ustawił się nieoznakowany samochód policji z „suszarką”. Od razu pojechaliśmy to sprawdzić.Rzeczywiście, policjanci zatrzymali się na nowowybudowanym parkingu przy skrzyżowaniu Piłsudskiego z Wiślicką. Radar kierowali na kierowców poruszających się od strony Beniowskiego w kierunku Dąbka. Wystarczyło kilka minut, aby zatrzymać dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę.

Na przeciwległej stronie ul. Wiślickiej zgromadzili się handlarze samochodowi z pobliskiego placu.

- Pan robi zdjęcia parkingu czy policji? - pytali naszego fotoreportera.

- Policji. Chcemy ich pochwalić.

- To dobrze. Bardzo potrzebna akcja, szkoła blisko, dobra decyzja. Pierwszy raz ich tutaj widzimy.

Zgodnie z obietnicą – chwalimy. Cieszymy się, że głos nasz i Radnych został zauważony przez policjantów. Cieszymy się, że kontrole wreszcie przeprowadzane są tam, gdzie rzeczywiście zwiększają bezpieczeństwo a nie tam, gdzie służą wyłącznie poprawieniu budżetu państwa.

PS. Kilka godzin później spotkaliśmy ten sam patrol z „suszarką” na drodze nr 503 w miejscowości Kamionek Wielki. W tym miejscu relacjonowaliśmy już dwa wypadki drogowe. Ich przyczyna była ta sama – zbyt duża prędkość w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za to miejsce również warto policjantów pochwalić.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bezpieczny
ponad rok temu ocena: 33%  10
Na ulicy Orlej (Zawodzie) jest przedszkole i szkola są przejścia jest ogrwaniczenie do 40 a kierowcy nie zwracają na to uwagi i pedza w szalenczym tempie tu też powinna pojawić się policja od czasu do czasu nie tylko rano ale też w ciagu dnia.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brodacz
ponad rok temu ocena: 0%  9
Oczywiście, że nie pierwszy raz stoją i w sumie prawidłowo. Pare tygodni temu miałem niewątpliwą przyjemnosć bliższego spotkania z panami. Skończyło się na rekwirowaniu dowodu rejestracyjnego. Pretencji nie mam, bo akurat to moja wina, wada tylnej belki i nie chceli mi na przeglądzie dopuścić auta. Na remont tej beleczki miałem czekać kilka dni no i wtedy mnie capnęli. Taki peszek - co poradzić.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksamol
ponad rok temu ocena: 0%  8
Nie raz tam stoją... I dobrze.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ww
ponad rok temu ocena: 71%  7
do redakcji. jestescie z elblaga, do tego dziennikarzami, czy Wasza wiedza jest taka slaba na temat topografi miasta, przeciez to sa szkolne bledy. kamiennik wielki lezy k. milejewa a przez kamionek wielki przebiega droga 503. pozdrawiam i zycze wiecej profesjonalizmu.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
ponad rok temu ocena: 25%  6
Jeszcze policja mogłaby się pojawić przy Robotniczej. Między targowiskiem a pasażem przy gwiezdnej samochody rozwijają bardzo dużą prędkość, a przecież dzieci tez chodzą do GIM nr 2 i SP 1
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WON!
ponad rok temu ocena: 0% 5
Oooo. tak!szczególnie przy głównym przejściu na rynku!Ostatnio dziad z wiąchą pietruchy wbiedł mi prosto pod koła bo tramwaj jechał!Stary glut nawet nie spojrzał,tylko bieg!
~ NOVAK
ponad rok temu ocena: 71%  4
na ZAWODZIU gdzie pełno TIRów jeszcze nigdy nie było widać żadnego patrolu drogówki a żeby dzieci mogły przejść do szkoły z każdej strony mają przejścia dla pieszych .
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brbr
ponad rok temu ocena: 55%  3
Porazka elblagnetu sa czytelnicy. Materialy bywaja tu rozne, ale ci zawsze potrafia sie tylko przyczepic i wytknac niby jakies bledy. Masakra. Gdzie ludzie ktorzy cos pochwala? Wieczny hejt. Żałosne
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zakrzywiony
ponad rok temu ocena: 45%  2
Nie jest prawdą, że są tu pierwszy raz. Na tej ulicy zdarzało im się stać w przeciwnym kierunku, tam gdzie kiedyś stała puszka z fotoradarem. Proszę o rzetelność. To, że wasi dziennikarze ich nie widzieli nie oznacza, że są tu pierwszy raz.
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BR
ponad rok temu ocena: 23% 1
Przecież to wypowiedź okolicznych handlarzy a nie nasza, kłania się po raz kolejny czytanie ze zrozumieniem (ile razy jeszcze to napiszę?)
oceń komentarz 3 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.