› poradnik |
ponad rok temu
26.02.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Jednym z najważniejszych układów w samochodzie, który jednocześnie odpowiada za bezpieczeństwo podczas jazdy i wykonywania manewrów jest układ hamulcowy. Jego działanie jest zależne nie tylko od człowieka, który może samodzielnie o niego zadbać, czy też w warsztacie, ale przede wszystkim od tego, jakie płyny hamulcowe będą się w nim znajdować. Najważniejsze jest, aby wybrać te, które są najlepszej jakości.
Płyny hamulcowe są odpowiedzialne za prawidłowe działanie układu hamulcowego. Ponadto usprawniają go oraz konserwują. Niestety, przez wielu kierowców sprawdzanie poziomu płynów hamulcowych oraz samego układu jest bagatelizowane i sprowadzane na dalszy plan. Zaniedbania w obszarze działania tego układu mogą powodować poważne awarie, a nawet jego całkowite uszkodzenie, które sprawi, że podczas jazdy kierowca straci możliwość hamowania.
Płyny hamulcowe pełnią więc niezwykle istotne funkcje, które gwarantują kierowcy oraz pasażerom i innym użytkownikom drogi wysoki poziom bezpieczeństwa. Na co konkretnie wpływają płyny hamulcowe? Otóż wyróżnić można takie działania jak:
Płyny hamulcowe dzielone są na rodzaje, które fachowo nazywają się klasami. Jest to najistotniejszy czynnik, na jaki musi uwagę zwrócić kierowca pojazdu. Optymalny dobór płynu do układu hamulcowego konkretnego modelu i marki samochodu znacznie poprawi jego działanie.
Płyny hamulcowe dzieli się na cztery klasy, które uporządkowane są według ich temperatury wrzenia:
Chcąc wybrać odpowiedni płyn hamulcowy do swojego pojazdu powinno się zwrócić uwagę na jego paramtery fizyczne, które będą świadczyć o wysokiej jakości. Przede wszystkim znaczenie ma stężenie rozpuszczalnika, które w dobrym płynie powinno oscylować w granicach 70-80%. Kolejnym ważnym czynnikiem jest stężenie środka smarnego, który zazwyczaj wynosi 20-25%.
Ponadto wybierając płyn hamulcowy warto zwrócić uwagę jeszcze na:
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |